Mekan 360

YUNUS BALTA KÜLTÜR MERKEZİ ESENYURT

Hakkımızda

 Esenyurt Belediyesinin kültür ve sanata verdiği önemin en büyük göstergelerinden biri olan Yunus Balta Kültür Merkezi 2011 yılının Mayıs ayında hizmete girmiş olup kısa sürede Güzelyurt Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesi sakinlerinin beğeni ve takdirini kazanmıştır.
 Yunus Balta Kültür Merkezi’miz 4 kattan oluşup 150 kişilik çok amaçlı salon, 1 fuaye alanı, 9 derslik, 1 fitness salonu ve kütüphanesi ile hizmet vermektedir.Kültür merkezinde bulunan ve her yaşa ve kesime hitap eden kütüphane salonunda ziyaretçiler kitap okuyup derslerine çalışabilmekle beraber gerekli araştırmaları yapabilme imkanına sahiptir.
 Kültür merkezimizde; Türk sanat musikisi, Türk halk müziği, Çocuk korosu, Şan, Gitar, Keman, Bağlama, Ud, Resim, Türk halk oyunları, Ebru ve hat sanatı gibi güzel sanat kursları ile Bilgisayar işletmenliği, Web tasarım, Diksiyon, İngilizce, Osmanlıca, Arapça, Takı-tasarım, Biçki-dikiş, Kurdele nakışı ve Satranç gibi hobi ve meslek edindirme kursları verilmekte ve mezun olan kursiyerlere eğitim sertifikası hediye edilmektedir. Merkezimiz 2011–2012 yılı kurs döneminde 2000 kişi mezun edip, sertifikalarını muhteşem bir törenle sahiplerine vermiştir. Eğitim kurslarının yanında Kültür merkezimizde; konser, sergi seminer ve söyleşi gibi birçok eğitim ve kültür sanat faaliyetlerine ev sahipliği yapmaktadır. Merkezimiz fitness salonu ve modern spor aletleri ile spor eğitmeni eşliğinde bay ve bayanlara spor yapma imkânı sunuyor.

Etiketler

yunus-balta-kültür-merkezi esenyurt-belediyesi kültürve-sanat-merkezi mesleki-eğitim-kursları

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Real Estate

Nice place to learn new things. Oil painting, pencil drawing, baglama and guitar other instruments are arts you can learn here.

5 yıl önce

Rasool Aslan

Great cultural center for learning new skill like guitar.

6 yıl önce

maz saw

Good for free education

6 yıl önce

Aminata Dansoko

Helpful

6 yıl önce

miray derin

Esenyurt belediyesi eğitime verdiği önem cik açıkça belli Yunusbalta kültür merkezine gitme eğitimlerine katılma şansı bulanlar benim gbi bunu daha iyi bilirlermi 7 ,70 kadar herkesin faydalancagi bir branş muhakkak vardır burada.

5 yıl önce

Yorum Ekle