Mekan 360

UZUN ÇARŞI ANTAKYA GENEL GÖRÜNÜM

Görüntülenme - 21055 Yorum Ekle

Hakkımızda

Uzun Çarşı bugün bile Antakyalıların bir araya geldiği önemli bir merkezdir. İstanbul’daki Kapalıçarşı’nın bir benzeri gibi düşünebileceğimiz Uzun Çarşı’nın geçmişi kent kadar eski. Geleneksel Antakya el işçiliğinden, yemeklerine, giyimden, teneke işçiliğine kadar her türlü mesleğin icrasını burada görebilirsiniz. Uzun Çarşı, Atatürk Heykeli’nin bulunduğu Belediye Meydanı’na kadar devam ederken, bağlandığı birçok sokakla bir bütünlük oluşturuyor. Çünkü her ara sokak ve cadde farklı bir meslek grubuna ayrılmış durumda. Osmanlı dönemi lonca örgütlenmesini hatırlatan bu iş bölümü ile ziyaretçiler kunduracılar çarşısından çıkıp, el işi çarşısına girebilir. Oradan tüccarlar çarşısına ve dokumacılar çarşısına geçebilirsinz.

Etiketler

çarşı esnaf tarihi alışveriş dükkanlar kuyumcular lokantalar sarnıçlar

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Marica Karayilan

The food was okay but the service really bad. They forgot what we asked for and we had to try and get their attention all the time even though they were just standing idly. It fekt like we were disturbing them when we tried to order another drink.

4 yıl önce

Bilal Uǧurlu

Service such a desastaster, that I lost my hunger. Mezze and salad nothing special. And the meat: if you eat this, you luckily become a vegetarian. But if you like meat: don't try this place. Killed my last night in Antakya, where I just receive such polite and nice people before. Ayıp!

4 yıl önce

jack Daniel

Delicious local food and fast service.

4 yıl önce

Daniel Wiener

I thought that round baked kabab was just wonderful

4 yıl önce

irfan uyaniker

Most famous place for künefe with traditional production style.

4 yıl önce

Yorum Ekle