ULUUMAY HALK KIYAFETLERİ MÜZESİ Bursa | Sanal Tur | Mekan360.com
Arkeoloji & Etnografya Müzeleri MÜZELER

ULUUMAY HALK KIYAFETLERİ MÜZESİ

Görüntülenme - 3733 Yorum Ekle

Hakkımızda

Muradiye semtindeki Ahmet Paşa Medresesi’nde 18 Eylül 2004 tarihinde açılan müzede Anadolu Folklor Vakfı kurucu üyelerinden Esat Uluumay tarafından 45 yılda toplanan değişik Osmanlı kıyafetleri ve takıları koleksiyonları sergilenmektedir. Bursa’nın ilk özel Etnografya Müzesi olma özelliğini taşıyan müzede zaman zaman Uluumay’a ait farklı koleksiyonlara da yer verilmektedir. 15. yy’a kadar uzanan Osmanlı Anadolu ve Rumelisi’nden 70 kıyafet ve 400 parça takının bulunduğu müzenin içinde Osmanlı çay bahçesi de bulunmaktadır. Tarihi atmosferi içinde gelen ziyaretçilerine yaşattığı deneyim, hissedilmeye değer niteliktedir.

Etiketler

bursa uluumay halk kıyafetleri müzesi 360 vr sanaltur sanal tur viar turkey video virtual tour turkey mekan360 mekan

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Feza Izmir

Must see if you are interested in old traditional clothes and accessories

3 yıl önce

Ahmet Perkün

Eski kültürümüzü görmek isteyenler varmı işte size fırsat küçük bir ücret karşılığı harika bir zaman yolculuğuna ne dersiniz üşenmedim uzun bir yolu yürüdüm ve bu müzeye gittim gerçekten gittiğime değdi.

3 yıl önce

Amade Reklam

Özel olan bu müzenin girişi sadece 5 Tl. Anadoludaki halklara ait kıyafet, takı,süs eşyaları sergilenmektedir.Folklorik kıyafetlerin bu kadar çeşit olduğu başka bir yoktur.Sergilenen mekanda eski medresedir.

3 yıl önce

Kemal Demirkol

Ya ne kadar güzel olursa olsun. Gerçekten bir müzenin 10 lira olması ve engelli kişilere hiçbir indirim dahi dahil yapılmaması benim için orayı bitirmiştir. Engelli biri oraya gelmiş ve gezmek istemiş en azından indirim yapılır. Hiç-bir şey yok. Zaten küçük ve sıcak. Fotoğraf çekmek de yasak. Kokuyor da zaten baya. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Modacılar hariç.

3 yıl önce

suat bağcı

Sahibinin kişisel gayretleriyle yürütülmeye çalışılan özel bir müze kendisini tebrik etmek istiyorum ve desteklemek istiyorum

3 yıl önce

Yorum Ekle

Sokak Görünümü