Mekan 360

THYATEİRA TEPE MEZARLIĞI

Görüntülenme - 21392 Yorum Ekle

Hakkımızda

Akhisar ilçesinin üzerinde bulunduğu Antik Thyateira Kenti, geçmişi erken bronz çağ dönemine kadar inen bir kenttir. Antik çağda önemli dokumacılık merkezlerinden biri olan Thyateira, bölgedeki başlıca merkezlere ulaşımı sağlayan yolların kesiştiği bir noktada bulunması nedeniyle, askeri ve ticari açıdan da önemli bir kavşak oluşturmaktaydı.

Halk arasında “Tepe Mezarlığı” adıyla anılan semtte yapılan kazılarda, Roma dönemine ait sütunlu bir cadde ile çeşitli mimari parçalar ve sikkeler bulunmuştur. Mevcut kalıntıların yanı sıra, Hıristiyanlığın ilk çağlarına ait Ege Bölgesi’nde bulunan yedi kiliseden, Thyateira Kilisesi’nin bulunduğu yer olarak da inanç turizmi kapsamında ziyaret edilen önemli yerlerden biridir

Etiketler

dini mekan mezarlık alan ezan dua tabut

Fotoğraflar

Görüşler (5)

ET Colson

Amazing step back in time - sat on a stone slab where people sat 2000 years ago

4 yıl önce

Kaan Sozcuer

İncil'de adı geçen 7 kiliseden biri. Çok daha geniş bir alana yayılıyor. Yanındaki Kaymakamlık binası, karşısındaki Akhisar Müzesi'nin bahçesinde de devam ediyor. Yakın zamanda sütunların ayağa kaldırılacağını ilişkin duyurular asıldı. Bakalım ne zaman başlayacak çalışmalar?

4 yıl önce

şule özgül tutcu

Şehrin içinde kalmış bir tarihi mekan, hemen yakınında müze var, mutlaka görmeli

4 yıl önce

Компания ТРИО - Trio Co.- New Generation of Heating

Это то, что осталось от древнего города Фиатира (одна из 7 церквей из книги Откровения в Библии). Будет интересно прежде всего ценителям библейской истории.

7 yıl önce

OĞUZ Arik

Taş

5 yıl önce

Yorum Ekle