Hakkımızda

İlk Sevinc; Pastanesi'ni Kıbrıs Sehitleri Caddesindeki suanki bulunduğu yere acarlar. Kira olan iki katlı binanın sahibinin kızının adı Sevinc tir. Kardesin bu kıza olan sevgileri pastanenin SEVİNC adına almasına neden olur. 1965 yılında yeni bir yenilenme evresinde Kıbrıs Sehitleri Caddesinde no:22 deki iki katlı bina pastanenin ikinci subesi olur ve aradan yalnızca bir yıl gecmesine ragmen hızlı suren yapılanma calışmalarının sonucunda Ali Cetinkaya Bulvarı 31\A Alsancak adresinde yani bugünkü; yerinde nesiller boyu surecarecek yeni bir SEVİC geleneği başlar.Kısa bir sure icin de olsa aynı sokakta uc subeye sahip olan pastanelerden biri 1967 de kapanır.1971 de Osman Pelit ayrılır ve Lozan Pastanesi ni isletmeye baslar.

İzmir'deki 50 yıllık lezzet geleneğiniz Sevinç Pastanesi.Spesiyal çikolataları, sizin için özel tasarlanmış pastaları ile hizmetinizdedir.Özel günlerinizde, seminer ve iş toplantılarınızda , çok alternatifli mönülerimizin arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Sizlere ve misafirlerinize unutulmaz bir davet yaşatacak olan Sevinç - Catering , alkollü alkolsüz kokteyller ve Cafebreak aktivitelerinizde sizlere hizmet etmekten mutluluk duyacaktır

Etiketler

sevinc pastane tatli dondurma mekan 360 sanal tur alsancak kibris sehitleri

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Batin Yarkan

Quite iconic place for downtown Izmir. You'll be finding very decent patisserie and hot drinks. Compare to similar places in the location, it has average prices.

5 yıl önce

Can Kulahcioglu

Not much to say. Been here since the beginning of time. A classical izmir place.

5 yıl önce

Angelo Masullo

Amazing fresh pastries and friendly service, in the centre of Izmir. The cakes are prepared daily and the personnel speaks English. Ice creams are also delicious but strawberry cakes are the real deal!

5 yıl önce

Tarık Cemal GUCIN

Great desserts also for T1 diabetics.

5 yıl önce

Semra Sultan

Everybody should taste all the yummy Things here!!

5 yıl önce

Yorum Ekle