Hakkımızda

Firmamızın ilk üretim tesisini Manisa’da Mevlana Mevkiinde kurulmuştur. Büyüklerimizin Arap Yarımadasından Manisa’ya göç etmelerinin sebebi Spil dağına arkasına yaslamış ve aynı zamanda çok önemli şehzadelerin yetiştiği yer olmasıdır. Spil dağının bitki örtüsü ormanlıktır ve florası çok zengindir. Bu zenginlikten faydalanarak bu güzelliği insan sağlığı içinde işler hale getirmek çok önemlidir. Bunu yüzyıllar önce Merkez Efendi başarmış ve Mesir Macununu üretmiştir.Bizlerden önce gelen nesiller Manisa’nın güzelliğini görmüş çok sevmiş ve Manisa’ya yerleşmişlerdir. Manisa çok değerli Padişahlardan başka yine çok değerli insanları yetiştirmiştir. Bunlardan bazıları Yiğitbaş Veli Hazretleri, Ayn-ı Ali ve Attar hoca gibi velilerdir.
Manisa’da yakından tanınan ve sevilen Allah dostu Şekerci Hüseyin Dedemizin isteğiyle ve Ferit Dedemizle yapılan istişareyle Firma Genel Müdürümüz Sefer GÜNDÜZ tarafından 1992 yılında firmamız şirketleşmiş ve kurulmuştur. O günlere kadar Sağlık Bakanlığına bağlı bir hastanede anestezi teknisyeni olarak çalışmakta olan Sefer GÜNDÜZ bu yıllarda Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü ve Ege Üniversitesi İlaç Geliştirme ve Farmakokinetik Araştırma-Uygulama Merkezi ile işbirliği yaparak araştırmalarına başlamıştır. Bu dönemlerde üniversitenin gerçekleştirmiş olduğu konferans ve seminerlere katılmış ve bunların gerçekleştirilmesine katkı sağlamıştır. Bu sıralarda Harvard Üniversitesi web sitesi aracılığıyla firmamıza ulaşarak üretim yapmakta olan firmamızı ziyaret etmişler ve üretim tekniklerimizle ilgili bilgi alış-verişinde bulunmuşlardır. Böylece dedelerimizden alınmış olan emaneti bilim ile geliştirip günümüz teknolojisini kullanarak modern bir üretim tesisi kurulmuştur. Yakın zamanda şuanda üretim yapılmakta olan bölgede arsa alınmış ve yeni bir tesis inşaatına başlanılacaktır.
Ürünlerimiz tüm Türkiye’ye pazarlama ağımız sayesinde ulaştırılmaktadır. Bunlarında haricinde dış pazara yönelik yeni ürünler geliştirilmekte ve Londra şubemiz tarafından tüm Avrupa’ya tanıtılıp Türkiye’ye döviz girdisi de sağlanmaktadır.
Kurucu ve Genel Müdür : Sefer GÜNDÜZ
Üretim ve Ürün Geliştirme Müdürü : Mustafa TEKOĞLU ( Kimyager )
Celal Bayar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Mezunu
Muhasebe ve Kalite Kontrol: Sedat ARICA
Personel Müdürü: Şükran GÜNDÜZ
Dermatolog: Yasemin ARICA
Pazarlama Bölge Sorumluları: Sedat ÖZKAN - Yasin GÜNDÜZ - Selahattin GÜNDÜZ

Etiketler

sifali bitki baharat ogulotu karabas koguk suyu mesir macun pekmez kozmetik yag süt polen cesit saglik

Fotoğraflar

Görüşler ()

Yorum Ekle