Mekan 360

SAADETDERE KÜLTÜR MERKEZİ

Hakkımızda

 Halkımızın huzur ve refahı için, bireylerin kişisel gelişimlerini sağlayarak, toplumumuza maddi ve manevi katkı sağlayabilecek düzeyde bireylerin yetiştirilmesinde, ve kültürel faaliyetlerle insan yaşamının zenginleştirilmesinde üstüne düşen görevleri yerine getirme hedefiyle yola çıkılıp inşa edilen Saadetdere Kültür ve Sanat Merkezi tarihi görünümü ile mimarisi bozulmadan çok amaçlı tesis olarak yeniden tasarlanmıştır.
 Kültür Merkezimizin İlk katında modern spor aletleriyle donatılmış spor salonu, ikinci katında 300 kişilik çok amaçlı salon bulunmakta,  üst katı ise kültür merkezi olarak kullanılmaktadır. Kültür Merkezimizin bulunduğu binada 5 derslik, 1 fuaye alanı, 1 çok amaçlı salon hizmet vermektedir. Yakın bir tarihte Kültür Merkezimizde kütüphane salonu ziyaretçilerin hizmetine açılacaktır.
 Saadetdere Kültür ve Sanat Merkezimizde; Bilgisayar işletmenliği, Resim, Keman, İngilizce, Arapça, Gitar, Takı tasarım, Ebru sanatı, Kurdele nakış, Bağlama gibi hobi ve meslek edindirme kursları verilmekte ve mezun olan kursiyerlere eğitim sertifikası hediye edilmektedir.
 Ayrıca merkezimiz Fitness salonu ve modern spor aletleri ile spor eğitmeni eşliğinde bay ve bayanlara spor yapma imkânı sunuyor. Kültür merkezimiz Saadetdere Mahallesi Tonguç Baba caddesinde, Kiptaş Saadetdere Evleri yanında Saadetdere mahallesine ve tüm Esenyurt halkına hizmet vermeye devam etmektedir.

Etiketler

saadetdere-kultur-merkezi kultur-ve-sanat-merkezi esenyurt-belediyesi-kultur-merkezi

Görüşler ()

Yorum Ekle