Hakkımızda

Çarlık Rusya'sında "Rize - Çamlıhemşin Eşrafından"  dedelerimizle başlayan pastacılık ve unlu mamüller serüveni, 1900' lü yılların ortalarında 9 Eylül Meydanı' nda Fuar Pastanesi'nin açılışı ile İzmir' deki hayatına başlıyor ve şu an hepsi rahmetle anılan; Ahmet REYHAN, Enver ALBAY, Hüseyin REYHAN ve Cavit REYHAN ortaklığı büyük bir sevgi ile sürdürülüyor.1965 yılında şu anda bulunduğu Mustafabey Cad. No 24 Alsancak İZMİR adresinde, eski bir rum evinin iki katında yeni bir konseptle pastane ve restoran-klüp olarak hizmete giriyor.Yarattığı tatlar ve avangarde duruşu ile dönemin önemli devlat adamları, sanatçıları ve İzmir'liler tarafından özel bir kabul görüyor.1970' li yılların sonlarına doğru kentsel yapılaşmanın acımasız dokunuşları nedeni ile binanın yıkılıp yeniden yapılması süresince kapalı kalıyor.

Yıllar sonra 1991 yılında yine aynı adresinde bu kez Tuncay REYHAN , Hüseyin ALBAY ve Ali ALBAY tarafından 3. kuşak olarak yeniden hayata geçirilmek için karar alınıyor ve açılıyor.3. kuşak ile birlikte yeni anlayış,yeni teknoloji ve zaman içerisinde kazanılan güvenle, Reyhan Pastanesi bir aile şirketi olarak, gelişime her zaman açık kimlği ile kurumsallaşma yolunda hızla ilerliyor ve herkesin Reyhan'lı bir anısı olması için çalışmalarını sürdürüyor.

Etiketler

reyhan pastane pasta tatli alsancak cafe

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Memduh Gunal

Very nice patisserie and very popular such that in the afternoon it is fard to find availabe seats..

5 yıl önce

Patrice Merjay

A pleasant and spacious place with a lot of cakes and cookies choice. Prices are a little bit high but the quality is ok.

5 yıl önce

Sulen Sarioglu

You may have the best cake in Izmir at Reyhan Shops. This one is at the shopping mall Agora. There are also traditional Turkish desserts but the best ones are the cakes; inci, pornak, kestaneli... “Mini kruvasan” is also excellent.

5 yıl önce

Eralp Bolkent

Good quality & balanced quality/price ratio

5 yıl önce

Abdurahman Andijani

Yummy rice pudding and other sweets. Tea is not good. A bit pricey.

5 yıl önce

Yorum Ekle