Mekan 360

NARLI GÖL (ACIGÖL) AKSARAY

Görüntülenme - 43526 Yorum Ekle

Hakkımızda

Aksaray-Niğde sınırında bulunan, kalsiyum, sodyum ve bikarbonat açısından çok zengin olduğu için çeşitli hastalıklara iyi geldiği belirtilen Narlıgöl (Acıgöl) termal suyu, yerli ve yabancı turistler tarafından keşfedilmeyi bekliyor. Dört mevsim farklı doðal güzelliği ile ziyaretçilerini büyüleyen krater gölü Narlıgöl,
Kapadokya'nın ortasında yer alıyor. Narlıgöl, sahip olduğu bu zenginliğe ek olarak termal turizm potansiyeliyle de dikkat çekiyor.

Göl kıyısındaki sondaj kuyusundan 65 derece sıcaklıkta su çıkartılırken, termal su hastalıkların şifa kaynağını oluşturuyor.


Narlıgöl kalsiyum, sodyum ve bikarbonat açısından çok zengin. Buradaki kaynaklar çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılıyor. Acıgöl'de alınacak banyo, özellikle sedef başta olmak üzere romatizmal ve cilt hastalıklarının tedavisine uygun. Uygun dozda kullanılarak helyoterapi imkanı sunar. Deri ve kan akımını arttırıyor. Çevresel damar direncini ve kan basıncını düşürmekte. Ödem çözülmesini sağlar. Kalp hızını düşürür. Toplar damar yetmezliğine, hiper tansiyon, romatizmal hastalıklar ve nörolojik
hastalıklara iyi gelir. Gölün giriþ kısmına bir otel yapılırken, bir otelin de inşaatı devam ediyor. Narlıgöl, doğal güzelliğiyle birlikte Kapadokya'da termal turizm bölgesi olma yolunda ilerliyor.
Narlıgöl, termal özelliğinin yanında, muhteşem manzarasıyla ziyaretçilerini büyülemektedir. Son yıllarda göldeki su seviyesinin azalmasına bağlı olarak, Narlıgöl kalp şeklini alırken, eşsiz ve romantik görüntüsüyle ziyaretçilerini kendisine hayran bırakmaktadır.

Etiketler

göller acı kalp kalsıyum mineral mera turistik cappadocia water

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Murat Pektaş

Perfect thermal hotel but a bit far from the city centre.

5 yıl önce

Direnc Akgul

This hotel is permenantly closed

5 yıl önce

candra arviantria

Awesome scenery.. the lake very beautiful..recommended to come at noon.. very hot during daytime on july

6 yıl önce

Seyit TUNÇYÜZ

Beatiful

6 yıl önce

mustafa sevindi

Krater gölüdür. İki termal tesisi bulunmakta. Doğal, piknik alanı olarak tercih edilebilir.

5 yıl önce

Yorum Ekle