MUĞLA AKYAKA İSKELE

Görüntülenme - 19638 Yorum Ekle

Hakkımızda

Akyaka'nın merkezinde olan sahillerini üç bölümde inceleyebiliriz. Birincisi halk plajı ikincisi doğal koruma bölgesi olan limanın karşı kıyıları ve üçüncüsü de orman kampının içinde kalan kısımlardır.   

        Halk plajı gayet temiz ve kullanışlı olup genelde burası birinci tercih olarak kabul edebiliriz. İkiyüz metrelik bir sığlığa sahip pürüzsüz kumlu bir plaja sahip. Belediye ve özel sektörün koymuş olduğu şemsiye ve şezlonglardan faydalanabilir. Sahilin hemen arkasındaki bar ve restoranlardan içkinizi ve yemeğinizi karşılayabilirsiniz. Sahil 2000 yılında Mavi Bayrak ödülünü aldı ancak 2002 yılında geri vermek zorunda kaldı.
        Gökova Körfezine yukarıdan bakışta görmüş olduğunuz uzun plajdır. Burası koruma bölgesi olduğundan hiçbir şekilde müdahale edilmemiş edilmediği, gibide bakımsız kalmıştır. Deniz tabanı kumsal ve sığ sahilinde bazı bölümleri kumsaldır. Tuvalet, yiyecek, içecek, şezlong ve şemsiye ihtiyaçlarınızı kendi imkanlarınızla çözmek durumundasınız.  Buraya ulaşım sadece plajın iki ucuna olmak kaydı ile vardır. Akyaka tarafından olan bölüme azmağın diğer tarafına köprüden geçerek ancak yaya olarak girme şansınız var. Diğer tarafa ulaşım  Marmaris'e doğru giderken Gökova Dörtyol kavşağını geçtikten sonra sağa doğru tarlaların arasına girip yolu takip ettiğinizde sizi sahile ulaştıracaktır. 
        Orman kampının içine giriş ücretli Buraya arabanız veya yaya olarak giriş yapabilirsiniz. İç kısımlarda çok güzel piknik alanları mevcut. Sahil olmasa da yüzmeye elverişli hele bire de atlamayı seviyorsanız güzel yerler bulunmakta. Tuvalet ve duþ problemi yok ve kıyıda şezlong bulmanız mümkün ancak şemsiye ihtiyacınızı kendiniz karşılamanız gerekiyor.

Etiketler

mugla gokova akyaka sahil plaj iskele 360 derece panoromik cekim gezi tatil seyahat deniz

Fotoğraflar

Görüşler (1)

Erçin Çorbacıoğlu

Ferah bir yer, sıcakta rüzgar da esti miydi oh! Günlük gezi teknelerinin indi bindi yeri. Etrafında balık ekmek satışı var.

4 yıl önce

Yorum Ekle