Hakkımızda

LOZAN PASTANESİ

Her kentin kendine özgü güzellikleri, görülmesi gereken yerleri, bir de denenmesi gereken lezzetleri vardır.Lozan Pastacılık ; İşte tam böyle bir yer… İzmir Enternasyonel Fuar alanının Lozan kapısındaki, Lozan Meydanında ;1969 yılında, ” Osman Pelit ” tarafından kuruldu…
Kurulduğu yıldan beri aynı yerinde aynı aile tarafından işletilmektedir…
Saygın İzmir halkının ve çevresinin sahip çıktığı; yolu İzmir’den geçen birçok kişinin tatlı anısının bulunduğu, kaliteye önem veren, temiz ve hijyen konusunda hassas, geleneksel, değerlerine bağlı; ama, aynı zamanda teknolojiye önem verip sektörün hızlı değişimine de ayak uydurmayı başarabilmiş….

Yarım Asırlık bir firmadır….

Kurulduğu yıldan beri ürün üretiminin mekanın yanında yer alması, satış bölümü için her zaman büyük bir avantajdır. Günlük imal edilen tüm ürünlerde; özellikle Lozan Çiftliği'nin süt ve süt ürünleri kullanılmakta olup, %100 doğal malzemelerle, katkısız üretim yapılmaktadır. Zamanın getirdiği hızlı yaşam koşullarına bağlı tüm ürünlerin yağ ve şeker oranları düşürülmüş olup aynı zamanda tam buğday ve lifli ürünlerin üretimine de önem verilmiştir…
Her zaman birinci kaliteli malzemelerle, Kaliteli ürünü oluşturmayı hedef almış firmanın ; Birçok ürünü ön plana çıkmıştır. Birinci sınıf Çikolatalarından tutun Pastaları, Sütlü Tatlıları, Şuruplu Tatlıları, Kuru Pasta ve börekleri… Yazın özellikle Dondurma ve Limonatası ; Kışın Salep’i oldukça sevilerek tüketilmektedir. Bunda Lozan Çiftliği'nin sütü, organik ve katkısız malzemelerin de etkisi büyüktür.
2006 yılının ortalarında daha iyi hizmet verebilmek adına yapılan yenileme çalışmaları sonunda, Lozan Pastanesi çok daha rahat, huzurlu ve ferah bir mekan haline gelmiştir.
 
Her zaman Sevgi, Saygı ve büyük heyecanlarla tüm güzel günlerde buluşmak ümidiyle…. 
 
Mutlu olun, Tatlı kalın :)

Etiketler

tatlı dessert patisserie cake cheesecake pasta lozan pastane yeme icme cafe

Fotoğraflar

Görüşler ()

Yorum Ekle