Hakkımızda

Dün
1867 yılından 1950 yılları sonuna kadar Gümrük Binası olarak  kullanılan Konak Pier ünlü Fransız Mimar ve İnşaat Mühendisi olan Gustave Eiffel tarafından 1890 yılında dizayn edildi.  İzmir’in tarihi Konak Meydanı yakınında özel bir konuma sahip bu özgün yapı uzun süre Gümrük Binası olarak kullanıldıktan sonra 1960 yıllarında Balık Hali olarak kullanılmaya başlandı.

 

Bugün
2003 yılında yeniden yapılanma çalışmalarına başlanan Konak Pier, 2004 yılında Alışveriş Merkezi olarak İzmir’e kazandırılmış özgün mimarisi, 100 yıldan fazla tarihi ve deniz üzerinde ki eşsiz konumu ile en önemli yapılardan biri.  Konak Pier bugün 37 seçkin butik konsept mağazası, denize nazır 5’i büyük 10 adet özel gurme restaurant/kafe’si ve Cinebonus sinemaları ile İzmir’de deniz üzerinde alışveriş ve keyfin tek merkezi olarak yeni bir ‘Hayat Tarzı’ sunuyor.

 

Yarın
Yakın gelecekte hayata geçecek olan 3’ü mega,5’i büyük olmak üzere yaklaşık 330 yata ev sahipliği yapmanın yanı sıra yüzer yeşil alan ve oyun sahaları, aktivite alanları ve  ekolojik pazara sahip Marina projesi ile Konak Pier şehri denize taşımayı planlıyor.  Bu eşsiz projesi ile dünya çapında bir interaktif turizm, alışveriş, kültür ve eğlence merkezine dönüşecek olan Konak Pier, önemli kıyı kentlerimizden biri olan İzmir’in dünyada ki sayılı marinalar arasında anılmasını hedefliyor.

Etiketler

eglence konak pier 360 alis veris sinema sanal tur virtual tour cinema yemek içme sinema sarap saat rihtim gezinti izmir avm cafe pano panoramik panoramic 360 vr sanaltur sanal tur viar turkey video virtual tour turkey mekan360 mekan

Fotoğraflar

Görüşler (5)

YeniExpo com

Nice old building converted to an upscale mini mall.

5 yıl önce

Michael-Murat Basaran

Nice old pier rebuilt as a shopping mall and bar, restaurant, coffee shop area. Especially when the sun is over your head and you need a shadow and a seat with cool wind: go in, take a seat in one of the beautiful bars and enjoy the view of the İzmir bay. If you want to shopping, inside the pier building you will find many shops with several national and international brands. I was here: 02 August 2018

5 yıl önce

Can Kulahcioglu

My cousin has a shop here, i use to have a shop here. Nice place but could have been better.

5 yıl önce

Yasmin Beygo

Not the biggest of malls but great couple of cafes and beautiful luxury shops that are unique.

5 yıl önce

abdullah sabagh

Small mall. Easy to discover all the stores. Movie theater. Good brands. Fancy brands.

5 yıl önce

Yorum Ekle

Sokak Görünümü

...Yükleniyor...