Mekan 360

KIMIZ ÇİFTLİĞİ

Hakkımızda

Kazak Vadisi, İzmir’e yaklaşık olarak yarım saat uzaklıktaki Kemalpaşa ilçesi sınırları içerisindedir. Kemalpaşa’yı geçtikten sonra Torbalı Selçuk karayolunda 4 Km kadar gidip, sağdaki toprak yoldan 800 metre kadar ilerledikten sonra Kazak Vadisine ulaşılıyor. Çiftlik Nif dağının eteklerinde, ormanın kıyısına kurulmuştur. Çevresi ağırlıklı olarak zeytin, çam ve çeşitli meyve ağaçlarıyla çevrilidir. Çiftlikte betonarme olarak yapılmış bir otağ vardır. Burada sergilenen yöresel el sanatları ürünlerinin tanıtımı ve satışı yapılıyor. Ayrıca otağdaki görevliler tarafından konuklara Kazak kültürü hakkında bilgi veriliyor.

Etiketler

kazak kımız çiftlik kemalpaşa izmir

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Abdulhafiz Sayyed

Good place for horse riding and Witnessing Kazakistan culture

5 yıl önce

haim ofek ben soham

Nice place

5 yıl önce

Brittany Lepchenske

This place is swarming with bees and gave my husband and I food poisoning.

6 yıl önce

nazan ışık

Mekan kış olması nedeniyle pek özenli değildi. Sömestr olduğu için biraz birşeyler yapılabilirdi.Haftaiçi olduğu için de otağ kapalıydı. Türk kültürünü daha iyi yansıyabilir siniz. Tek memnun olduğumuz şey kızım ata bindi çok mutlu oldu.10 yıl önce nişanlıyken gelmiştik bugün kızımızla gelmek ayrı bir güzellikti. İlkbaharda görüşmek üzere.

5 yıl önce

mert karatay

Çok güzel bir yer özellikle çocuklar için. 5 tur at binme 17TL. Bol bol at sevebilirler. Kımız için ama tadı çok fena. Sakın herkes içsin modunda takılmayın 1 tane isteyip tadına bakın. Adeti 7TL çünkü boşuna para vermeyin. Çayı kahvesi sütlacı güzel.

5 yıl önce

Yorum Ekle