Mekan 360

KARANLIK KANYON KEMALİYE

Görüntülenme - 15827 Yorum Ekle

Hakkımızda

Kemaliyenin Şırzı köprüsünden girişi ve Sandık köyünün altından Taşyolundan uzayıp gider.Doga sporlarına ve dagcılıga çok elverişlidir.Her yıl Haziran ayında doga sporları şenliği düznlenir.Yurtdışından da sporcular bu şenliğe katılmakta
olup uluslararası bir boyutta sürdürülmektedir.

Etiketler

karanlik kanyon kemaliye erzincan mekan360 sanal tur mekan 360 derece

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Hakan Sıral

Kemaliye'den Divriği'ye giden 130 yıl boyunca taşın oyulması ile oluşturulan tünelin yanı başından akan fırat nehrinin oluşturduğu her iki tarafı yer yer 400-500 metrelik sarp kayalık yamaçlardan oluşan kanyon. 1 saatlik bir bot turu ile gezilebilecek kanyon. Kemaliye'ye kadar gitmişken kesinlikle görülmesini öneririm. Türkiye'de beni en çok etkileyen doğa oluşumudur, açık ara. Çok yer gezmemiş olmama rağmen burayı görmüş olmam nedeniyle mutlu hissediyorum kendimi.  Pkk konusunda ise yöre halkı ile ettiğim sohbetlerde, özellikle kemaliye'nin pkk'ya karşı olan tutumu keskindir, hatta ilçe halkının bir dönem pkk'ya karşı çatışmaya dahi girdiğine dair anılar paylaşılmıştır. doğruluk durumu bilinmez. Bu gitmek isteyen arkadaşlara bilgi mahiyetindedir.

5 yıl önce

fethi ahmet atik

Çok fazla gezecek yer olmamakla yaşlılar yürüme sorunu olanlar için hiç uygun değil. Tekne turuna katilacaksaniz mavi tekneye binmeyi derim adamın adı latif içi pembe olan tekne sahibi sağlam bir kazikci ve hiç güven vermiyor herkesin bilgisine.

5 yıl önce

busra yetim

Mutlaka görulmesi gereken bi doga harikasi, Kemaliye yi gezmeden donmeyin kanyonu yuruyerek gezmenizi tavsiye ediyorum ..

5 yıl önce

a a

Eski usul, kazma kullanılarak yapılmış tünellerden geçerken yanınızda akan bir nehir ve muhteşem bir kanyon. Küçük demir körüsü bizi büyüledi.

5 yıl önce

Hasan YILMAZ

Piknik Alanı olarak çok güzel bir mekan Su Membaının bulunduğu yer Derenin şırıl şırıl akan suları Çam ormanı içinde ötüşen bülbüller ve çeşit çeşit kuş sesleri Bu güzel dinlenme ortamını bozan Piknik MAGANDALARI son ses müzik açıp güya stres attıklarını zannediyorlar. Herşeyde ve her işte değişik MAGANDA türleri var maalesef Birde coğrafi konum itibariyle Office Road yarışlarına hazırlık yapmak için gelen 4x4 ler var Onlar uzun süre kalmadan gittiler Piknik MAGANDALARI da yoruldular ve kapattılar. Ohhh Beeee Kuşlar varmış Dereden şırıl şırıl su akıyormuş Duymaya başladık. Avcılık yapanların tüfek sesleri geliyor Orman içinden Herşeye rağmen çok güzel bir yer

5 yıl önce

Yorum Ekle