Mekan 360

KARAMAN OTOGARI

Görüntülenme - 4119 Yorum Ekle

Hakkımızda

İç Anadolu bölgesinde bulunan Karaman, Konya, Antalya ve Mersin illeri arasında bulunur. Zamanında önemli bir sanat, ticaret ve kültür kenti olan Karaman hala bu özelliği ile dikkat çekmektedir. Yer altı şehirleri, mağaraları ve çeşitli inançların merkezi olan Karaman aynı zamanda doğası ve el sanatları ile de dikkat çekmekte. Tarih olarak da ünlü olan Karaman Karamanoğulları Beyliği’nin de başkenti olarak görev yapmış bir kenttir. Piri Reis gibi önemli bir bilginin doğum yeri olan Karaman Yunus Emre, Şeyh Edebali, Kazım Karabekir, Kemal Reis, Mevlana, Şair Ayni gibi pek çok Türk düşünürünü yetiştirerek tarih sahnesinde önemli bir yere sahip olmuştur.

Her geçen gün nüfusu artan Karaman on beş haziran bin dokuz yüz seksen dokuz da çıkarılan kanun ile yetmişinci il olmaya hak kazanmıştır. Güzel bir turizm getirisi olan tarihi ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerin dikkatini çeken Karaman hem tarih kokan hem de doğayla bir bütün halinde güzel bir şehir. Gezip görülmesi gereken şehir turizmin önemli bir gelir olduğunun farkında olarak ulaşımına da büyük bir önem veriyor. Karaman otogarı merkeze üç kilometre uzaklıktadır. Karaman otogarına aynı zamanda belediye otobüsleri ve dolmuş çalışmaktadır. Özel taksiler ile de otogara ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Karaman’a otobüs firmaları pek çok sefer düzenlemektedir. Karaman otobüs firmalarından bazıları; Kontur, Lüks Ereğli, Metro, Öz kaymak, Has turizmdir. Önemli bir turizm gelirine sahip Karaman çeşitli gezilere misafirlik ederek ekonomisini geliştirmektedir.

Önemli zenginlikleri olan Karaman gezilip görülmesi gereken hem tarih hem de doğasıyla önemli bir il. Eğlenmenin yanı sıra tarihinizi de öğrenebileceğiniz güzel bir gezi Karamanda sizi bekliyor. Karaman otobüs bileti gerekli ayarlamalar ile uçuk fiyatlar olmadan gidebileceğiniz güzel bir yer. Karaman otobüs biletinizi zamanında ayırmanız önemli. Çünkü büyük bir misafir potansiyeli olan şehir her an farklı ir tur ya da gezi ile karşı karşıya.

Etiketler

karaman otogar şehirler-arası bilet

Görüşler ()

Yorum Ekle