Mekan 360

KADİR HAS KENT MÜZESİ

Görüntülenme - 15881 Yorum Ekle

Hakkımızda

Dijital bir müze ve bilgi merkezi olan Kent ve Mimarsinan Müzesi, özelliği bakımından dünyada sınırlı sayıdadır, Türkiye’de ise ilk olarak kayseri’de kurulmuştur. Hayırsever işadamı Kadir Has’ın katkılarıyla Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılmıştır.       

Tesis 6 katlıdır. Giriş kat Kent Müzesi, birinci kat Mimarsinan Müzesidir. Üst katlarda lokanta, kafe, seyir terası gibi bölümler buılunmaktadır.
Kent hakkında bilgi almak isteyenlerin bilgilendirilmesi, Kayseri doğumu dünyaca ünlü mimar Mimarsinan’ın ve yapıtlarının tanıtılması amaçlanmaktadır.
Kent müzesi bölümü 400 m² ’lik bir alanda kurulmuştur. Video prodüksiyonlar, dokunmatik kiosklar ve 5 m. Çapındaki Kayseri şehir maketi ile kentin tanıtımı yapılmaktadır.  

Kent ve Mimarsinan Müzesi’nde haftanın 7 günü ziyaretçi kabul edilmektedir ve giriş ücretsizdir. Müzeye gelen ziyaretçinin giriş bankosunda giriş kaydı “Müze Giriş Kontrol Sistemi” programı ile yapıldıktan sonra, isteğe göre Türkçe veya İngilizce ses cihazı ve kulaklık verilmektedir. 82 ekran monitörlerde, 12 ayrı bölümde 6’şar dakikalık video prodüksiyonları, tercihinize göre Türkçe veya İngilizce olarak kulaklıklardan dinleyebilirsiniz. Ziyaretçi hangi monitörün önünde ise, o sunuma ait sesi duymaktadır. Monitorlerdeki sunuların sesleri “Müze Seslendirme Sistemi” ile gerçekleşmektedir.

Etiketler

kent muze kadir has 360 vr sanaltur sanal tur viar turkey video virtual tour turkey mekan360 mekan

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Hasan yüksel

İlk bakışta uzay üssü gibi duran mimari yapısıyla Kayseri için güzel bir kültür ve müze binası. Değişik tarzdaki yapının içerisine girdiğinizde de aynı tarzda bir etkiyi hissedebilirsiniz. En son teknolojinin verdiği hizmet kalitesi içeride de karşınıza çıkıyor. İlk yapıldığı tarihte Kayserililer tarafından bayağı tutulmuştu. Kayseriyi tanımak isteyenler için biraz zaman alsa da gezilip görülmeli.

6 yıl önce

Kayseri tekbir nakliyat Kayseri

Güzel

5 yıl önce

Yusuf KARADAS

Kayseri ve Mimar sinan temali konumu ve kendisi hoş bir müze. Aile ile veya arkadas grubu ile gezilebilecek nezih bir yer.

6 yıl önce

S.Mustafa CANPOLAT

Şuan tadilat sebebi ile kapalı.

5 yıl önce

Selami Buğra DEMİREL

Kayseri ve Mimar Sinan hakkında bilgi veren faydalı ve farklı bir müze. Teknolojik donanımı da daha hoş bir hava katıyor.

7 yıl önce

Yorum Ekle