Mekan 360

ESKİŞEHİR VALİLİK BİNASI

Görüntülenme - 11136 Yorum Ekle

Hakkımızda

Eskişehir'de 1923 yılında il olmuştur.
1926 yılında Eskişehir'in, Sivrihisar, Mihallıçcık ve Seyitgazi olmak üzere üç ilçesi bulunuyordu. 28.06.1954 tarihinde 6321 sayılı kanunla Çifteler, Mahmudiye, 27.06.1957 tarihinde 7033 sayılı kanunla Sarıcakaya ilçe haline getirildi ve Eskişehir'in ilçe adedi 6'ya çıkmış oldu.

Daha sonra, 19.06.1987 tarihinde 3392 sayılı kanunla Alpu, Beylikova, İnönü; 9.05.1990 tarih ve 3544 sayılı kanunla Günyüzü, Han ve Mihalgazi ilçe haline getirilmiştir. Böylece ilçe sayısı 12'ye çıkmıştır.

Etiketler

eskisehir vali valilik mekan 360 derece sanal tur eskisehir tarih

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Hilal Yerebakan

Sayın valimiz, Yusuf Tuna Guzey İlkokulu'nda okuyan bir oğlum var. Birinci siniftan itibaren aidatları ve organizasyon paralarını verdik. Burası bir devlet okuluysa neden bu okula aidat ödüyoruz. Bu sene başında okul muduruyle görüştüm. Okula para ödemeyecegimi benden bu parayı istemeye yasal haklarının olmadığını söyledim. Sınıf öğretmenimiz haftanın iki üç günü okula verilmeyen parayla ilgili çocuklara psikolojik baskı yapıyor. Ya bu devlet yasa çıkartsın aidat toplanacak diye yada adına devlet değil halk okulu diyelim. Bu okullar halk sayesinde ayakta yada bizi böyle kandiriyorlar. Bu konuyla yakından ilgilenmenizi rica ediyorum. Saygılarımla...

5 yıl önce

Server saricam

otobüs beklerken donuyorum, tatil yapmıyorsunuz. Zamanında durakta ol deseniz otobüsler 15-30 dakika erken geçip, ana durakta bekliyor. Yarım saat önce kalkıp beklesem, bu sefer geç geliyor. ÇÖZÜM BULUN ya da okulları tatil edin.. Sınavlarım olmasa, okul hiç umrumda olmaz. Bir açıklama da yapmıyorsunuz gece geç saate kadar açıklama bekliyorum sonra geç yatıyor sabah erken kaltığım için de, kan dolaşımım zayıf olduğundan ekstra üşüyorum. Artık Yeter! Lütfen uyarılarımı dikkate alın.

5 yıl önce

Enes Kahya

Çok iyisiniz ama mutlu olmayın diye 1 yıldız veriyorum aslında eskişehir de bile yaşamıyorum.

5 yıl önce

Binnaz üstün

Ne açıklama yapıyorsunuz, ne de bir şey çocuklar işçiler mağdur oluyorrr

5 yıl önce

Zeynep Sude Turan

2 ocağin kar yağisi nedeniyle tatil edilmesini istiyorim

5 yıl önce

Yorum Ekle