Mekan 360

ESENYURT KÜLTÜR MERKEZİ

Hakkımızda

 Halkımızın huzur ve refahı için, bireylerin kişisel gelişimlerini sağlayarak, bireyin kendisine ve toplumumuza maddi ve manevi düzeyde katkı     sağlayabilecek bireylerin yetiştirilmesinde ve kültürel faaliyetlerle insan yaşamının zenginleştirilmesinde üstüne düşen görevleri yerine getirme hedefiyle yola çıkılıp inşaa edilen ve 2006 yılında hizmete açılan Esenyurt Kültür ve Sanat Merkezi, aynı zamanda bir Kültür Kompleksi olma özelliğini de taşıyor.  Esenyurt Kültür ve Sanat Merkezi; 1000 kişilik çok amaçlı tasarlanmış salonu, 3 sinema salonu (ücretsiz), sergi salonu, fuaye, alanları, kütüphanesi ve bowling salonu, Belnet (ücretsiz internet) ve kafeteryasıyla modern bir yaşam merkezi hüviyetine sahiptir.
 EKM 2006’dan beri 2000’e yakın bilgisayar, gitar, bağlama, halk oyunları ve İngilizce branşlarında kursiyer mezun etmiş ve sertifikalarını vermiştir. Merkezimizde bağlama, gitar ve tiyatro kursları devam etmektedir.
 EKM Binasının en önemli özelliklerinden biri olan 1000 kişilik çok amaçlı salon, standartların çok üzerinde bulunuyor. Esenyurtlu’ya sosyal faaliyetleri için oldukça geniş bir mekan sunuyor.
 Sosyal yapı, kültürel kimlikle binanın son katında bulunan kütüphanede buluşuyor. Kitabını veya dergisini okurken çayını yudumlayabileceği, okul çıkışı dersini çalışabileceği, gerek masasında kendi taşınabilir bilgisayarı ile, gerekse de belediyemizin sağladığı bilgisayarlar ile bilişim dünyasının kapılarını aralayabileceği bir ortam, genç yaşlı tüm Esenyurt halkı için burada sunuluyor. Esenyurtlu için hayata dair yeni adımlar, yeni başlangıçlar, yeni dünyalar burada şekillenecek.
 Yeni dünyaları keşfederken oldukça faydalı olacağına inandığımız bilgisayarlı İngilizce sınıfı da değer verdiğimiz ve bu değeri yükseltmesini beklediğimiz Esenyurtlular’ın hizmetinde...
 Atılan bu büyük adımın ilk temsilcisi ve en dikkat çekeni, EKM olmuştur. Belediye Binasının tam karşısında, Esenyurt’un en işlek caddesi Doğan Araslı Bulvarı üzerinde oldukça merkezi bir bölgede yer alıyor. Dışarıdan bakıldığında modern mimarisi ile dikkat çeken yapı içine girildiğinde ince düşünülmüş estetik unsurlar taşıyan dekorasyonu ile zarafetini sergiliyor. Esenyurt’taki dönüşümü ve gelişimi yansıtan bu kompleks geleceğin Esenyurtu’nun simgesi adeta...
 Belediye-halk birlikteliği sürdükçe çalışmalarımız devam edecektir. Çalışmalarımız artmaya ve gelişmeler göstermeye devam ettikçe ve hep birlikte tüm Esenyurt olarak yarınlara daha emin ve daha güvenli bakacağız.

Etiketler

esenyurt-kültür-merkezi esenyurt kültür-ve-sanat-merkezi sanat-merkezi

Fotoğraflar

Görüşler (5)

kamel791

library is too calm

6 yıl önce

Layla Qais

It is very defecult to find an empty bus here

7 yıl önce

Pavel Kovalyov

External painting done only on obverse.

7 yıl önce

Rami Banbouk

Good place

7 yıl önce

uguroffical muzik

AK PARTİLİ YALAMALARIN BİR NUMARALI YERİ, HİÇ BİR ŞEYE BENZEMİYOR İÇERİDE BULUNANLARIN TAMAMI CEHALETİN GÖZÜNÜ BOYAMAK İÇİN

5 yıl önce

Yorum Ekle