EMİNÖNÜ BALIK EKMEK

Görüntülenme - 51364 Yorum Ekle

Hakkımızda

İstanbul' un tarihi yarımada olarak bilinen kısmında yer alan Eminönü İlçesi kuzeyden Haliç, güneyden Marmara Denizi, doğudan İstanbul Boğazı, batıdan ise Fatih ilçesi ile çevrilidir. İlçe, bütünüyle İstanbul kentinin tarihi çekirdeği olan suriçinde yer alır ve merkezi alanın en canlı bölgelerinden birini oluşturur. Osmanlı döneminde Deniz Gümrüğü ve Gümrük Eminliği' nin burada bulunması sebebiyle Eminönü adını alan ilçe, Fatih İçesi'yle birlikte cumhuriyetin ilk yıllarında İstanbul' un merkezi ilçesi olmuştur. Bizans, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde cazibesinden hiçbir şey kaybetmeyen ilçe, sınırları içinde çok önemli tarihi ve turistik eser barındırır. Sadece ülkemizde değil dünyada da eşine az rastlanan bu eserlerden bazıları şunlardır: Sultanahmet ve Beyazıt Meydanları, Dikilitaş, Burmalı ve Örmeli Sütun, Çemberlitaş, Aya İrini Kilisesi, Yerebatan Sarayı, Topkapı Sarayı, Süleymaniye, Sultanahmet, Ayasofya, Küçük Ayasofya, Beyazıt, Şehzade, Yeni (Valide), Nuruosmaniye, Laleli Camii gibi camiler, Mısır Çarşısı, Kapalıçarşı, Gülhane Parkı, İstanbul Üniversitesi...

Etiketler

balık ekmek eminönü istanbul gıda yemek balık mekan 360 panoramik sanal tur

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Sueli Giesler

Their fish sandwich is one of my best memories of not only Istanbul but whole Turkey.

6 yıl önce

Abdullah Maher

Delicious

6 yıl önce

turan life

İstanbul'a gelipte Eminönü'e gitmemek olmaz. Eminönü'e gidipte balık ekmek yemeden olmaz. Kayıklarda verilen balıklar İsveç somonudur. Fiyat ise pahali Aralık 2018'de 13 TL. Tabi yanında turşu suyu da içmeden olmaz.

4 yıl önce

hüseyin burak doğan

Rezalet ötesi berbat ! 15 tl ye balık ekmek mi olur ? Utanmasalar balıgi denizden ciktigiyla koyacaklar ! Sadece adı çıkmış paranızla rezil olmayin ..

5 yıl önce

Erdal P.

Filmlerde izledigim eminönü de balik ekmek yemek efsanesini bende hep tatmak istiyordum ve sonunda 2015 de Istanbula gelip denedim. Hayatimda yedigim en lezzetsiz sey diyebilirim, okadar kuru birsey, sirf balik ekmek ve bir dilim marol, bu ne ya? ne sossu var ne domatesi var, ne baharatlari var. Sonra Hotele gitdim aksama kusma tuttdu beni ve inanmiyacaksiniz ama bir tane balik yedigim halde iki tane balik kuyrugunu kusdum. Hic ama hic tavsiye etmiyorum, sirf ekol olmus bir yer baska birsey degil.

5 yıl önce

Yorum Ekle