DİPSİZ GÖL YALOVA

Hakkımızda

Teşvikiye beldesine yaklaşık 10 km. mesafede olup yolu tamamen asfalttır. Yalova Orman İşletme Müdürlüğü, Çınarcık Orman İşletme Şefliği sınırlarında yer alan Çınarcık İlçesi, Teşvikiye beldesi, Erikli yaylasında yer almaktadır. Yalova istikametinden gelecek kullanıcılar, Çınarcık, Teşvikiye güzergâhını takip ederek, Armutlu, Gemlik; Bursa istikametinden gelecek olan kullanıcılar yolu asfaltlanmış olan Hayriye, Selimiye köyleri ve Delmece yaylası istikametinden kent ormanına ulaşabilirler. Kent ormanından 2,5 Km mesafede 530 metre rakımda bulunan büyük dipsiz göl ve bu gölden 1,5 Km mesafede 570 metre rakımda olan küçük dipsiz göl çevrelerinde bulunan zengin orman florası ve yaban hayatı yönünden yedi göller bölgesindeki güzellikleri aratmayacak niteliktedir.

Etiketler

dipsiz göl çınarcık yalova gezi sosyal alan 360 vr sanal tur viar turkey video virtual tour turkey mekan360 mekan

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Mustafa ÖZLÜ

Manzara nefis. 4 mevsim görülebilecek bir yer.Ilkbahar ve Sonbahar şahane olacağını tahmin ediyorum. Mutlaka gideceğim.

3 yıl önce

Çağdaş Evliya Çelebi

Yedigöller tadında Harika bir doğa. Gidenler tadını çıkarsın. Sonrasında lütfen çöplerinizi de toplayın ki biz de doğanın tadını çıkaralım. Herkese iyi eğlenceler.

3 yıl önce

Levent OZCAN

Doğa olarak güzel kuytuda bir yer fakat insanlar doğallığı ile bırakmamışlar bozmaya başlamışlar. Fazla insan olmadığı zaman kamp yapılabilir.

3 yıl önce

Muhammet Faruk Emre Çakır

Sonbahar da gidilebilecek en güzel yerlerden biri de burası. Kuru yaprakların hışırtılı seslerinden sonra göl kıyısında oturup doğanın kendi yansımasını izlemek ise büyüleyici

3 yıl önce

Osman' lı

Bir gecelik kamp yaptık. Manzaralı bir sabaha uyandık. Telefon çekmiyor ve gece çakallar ziyarete geliyor onun dışında görülmesi gereken bir yer.

3 yıl önce

Yorum Ekle