DENİZLİ ULU CAMİİ MERKEZ Denizli | Sanal Tur | Mekan360.com
Cami DİNSEL

DENİZLİ ULU CAMİİ

Görüntülenme - 9940 Yorum Ekle

Hakkımızda

Denizli Ulu Camii, Germiyanoğlu Süleyman Şah tarafından 1368'de yaptırılmış bir dini yapıdır. Bu tarihlerde Denizli'de İnanç Bey hüküm sürüyordu ve Germiyanlılar'a tâbi idi. Denizli Ulu Camii 2002 senesinde yıkılmış, yerine yine aynı isimde büyük bir cami yapılmıştır.

Etiketler

denizli ulu camii

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Mustafa Salih Abdulkadir Deniz

Müftü Ahmet Hulusi Efendi Yunan işgali başladığında bu camii de cuma hutbesinde "İşgal altındaki memlekette cuma namazı kılınmaz" diyerek hutbeden inmiştir. Sonra da hiç bir şeyi olmayan üç taş atsın diyerek Denizli için direnişi başlatmıştır.

3 yıl önce

Ayşegül Şahin

Bursadan şehrinize gelen bir misafir olarak namaz kılmak için Ulucamiye gittim. Tarihte yüklendiği misyondan dolayı çok heyecanla gittiğim camimizdebüyük hayal kırıklığı yaşadım. Abdest almak için girdiğim caminin lavabosu berbattı. Müslümana yakışmayan görüntüler beni çok üzdü. Yetkililerini kınıyorum. Bir kilisede asla bu çirkinliklere rastlanmıyor. Görevli ikaz edildiğinde bana ne diyecek kadar pişkin. Çok çok yazık. Biz bunlara layık değiliz. Apdest almadan çıkmak zorunda kaldım. Namazımı kılamadım. Bu ayıp ve günah size yeter.

3 yıl önce

iSmaiL ÜNSALAN

Her cuma değil, her gün 5 kez uğranması gereken bi yerdir.

3 yıl önce

Furkan İbiş

İman dinin temelidir

2 yıl önce

zekeriya tuncbilek

Tarihi bir cami

2 yıl önce

Yorum Ekle