Mekan 360

Hakkımızda

1905 yılında Er Hamamı olarak inşa edilen tarihi yapı,"Seramik Şehri Çanakkale" projesi kapsamında seramik müzesi olarak yeniden işlevlendirilerek kullanılmak üzere Çanakkale Boğaz Komutanlığı'nca Çanakkale Belediyesi'ne tahsis edilmiştir. Bu doğrultuda hazırlanan restorasyon projesinde mekansal kurgu, yürürlükteki müzecilik mevzuatı ile birlikte güncel (çağdaş/modern) müzecilik yaklaşımları bir arada değerlendirilerek tasarlanmış ve hazırlanan restorasyon projesi Çanakkale Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulunca onaylanmıştır. 


Yapının, restorasyon projesine uygun olarak sergi öyküsü kurgulanırken özgün mimarisi ve işlevi de dahil edilerek müze gezi güzergahı oluşturulmuştur.

Etiketler

çanakkale seramik muzesi seramik çanakkale muze 360 vr sanaltur sanal tur viar turkey video virtual tour turkey mekan360 mekan

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Nazmi Yildiz

2 floors building.building was bath in ancient times.plates and vases are spectacular

6 yıl önce

Oscar Kilo

It is nice place to see. Iznik, Kütahya and Çanakkale famous for ceramic. I have already seen two of them. Comparing to Kütahya's ceramic museum this one has more contemporary pieces. If you have enough time in Çanakkale, this museum should be one of your stop point. You will enjoy, Highly recommended!

6 yıl önce

Batuhan Şenyurt

There was nothing worth to see

5 yıl önce

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ

Very nice museum!

6 yıl önce

SelçuK DEMİR

Güzelim ecdad mirasını hiç etmişler Hamam olarak kalsa ne güzel olurdu Seramik müzenizi başka yere yapsaydınız ya Yazık çok yazık !!!!

5 yıl önce

Yorum Ekle