Mekan 360

Hakkımızda

Eski Bornova’nın kültür mozaiğinin merkezinde yer alan Dramalılar Köşkü, restore edilerek kent kültürüne Bornova Kent Arşivi ve Müzesi olarak hizmet vermeye başladı. Erzene Mahallesi 2 ve 3. sokak üzerinde, Bornova Hükümet Konağı arkasında yer alan ve 18. yüzyılın başında yapıldığı tahmin edilen Bornova Kent Arşivi ve Müzesi’nde dönemin Osmanlı ve Levanten yaşantısını yansıtacak çeşitli antik eserler, 1920’li yıllarda köşkte yaşayan Dramalı ailesinin fotoğrafları ve vatandaşların bağışladığı antika eserler sergileniyor.

Etiketler

muze kent arsivi

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Sedef Korkmaz Doğru

Dramalilar Kosku'nde yer alan muze, bize buradaki eski yasamdan kucuk kesitler sunuyor. Ayni zamanda bircok sergiye ev sahipligi yapiyor. Bornova Belediyesi'nin himayesindeki koskte Dis İliskiler Mudurlugu ve Diyet kafe de yer aliyor.

6 yıl önce

Celal Kirdar

Rumlardan kalan bu köşke mübadele ile gelen dramalı bir aile yerleşmiş. Yıllar sonra da Belediye alıp nüze yapmış. Bu güzel köşkte böyle güzel bir müze açanların eline sağlık. Mutlaka gezmeli. Giriş ücretsiz. Hamam ve mutfak kısımları da enteresan gelebilir. İçinde diyet cafe de var.

6 yıl önce

Çetin Çakar

Çok güzel korunmuş. Eski kent yaşamından kesit sunuyor. Daha insan odaklı, huzur veren bir mimariyi ve kültürü görüyorsunuz. Şimdiki kentin kargaşasından, kaostan bir an uzaklaşmak istiyorsanız ziyaret edin.

6 yıl önce

cemal bencan

İyi korunmuş tarihi bir konak

6 yıl önce

ümit tomar

Bornova hükümet konağı arka tarafında kent arşiv müzesi. İçinde birde kafe bulunmaktadır

6 yıl önce

Yorum Ekle