Mekan 360

BODRUM ANTİK TİYATRO

Görüntülenme - 37647 Yorum Ekle

Hakkımızda

Antik Tiyatro, Klasik çağdaki Bodrum'dan günümüze ulaşabilen tek yapıdır. Bodrum'un ortasındaki Göktepe dağının güney eteklerindeki bu tiyatro, Anadolu'nun en eski tiyatrolarından biridir. 1960'larda bir grup Türk tarafından restore edilen bu tiyatro, (En son restarasyonu Bodrum Belediyesi, Ericsson ve Turkcell işbirliği ile gerçekleştirilmiştir) günümüzde de Bodrum'daki birçok festivale sahne olmaktadır.

Tiyatronun ilginç nitelikleri arasında, oyunlardan önce Diyonyus uğruna kurbanların kesildiği sunağı ve bazı koltukların arasındaki, belki de gölgelik olarak kullanılmış olabilecek delikler vardır. Her koltuk arasında 40 cm.'lik bir mesafe bırakılmış olan tiyatro 13.000 kişi kapasitelidir.

Etiketler

antik tiyatro bodrum cadde

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Shelley Barnard

Beautiful views but the stage construction gets in the way a bit. Must be an amazing concert venue. Good for a workout if you walk up from the city.

5 yıl önce

Suncho Zia

Not so big and intresting but a good view of the city

5 yıl önce

Priyanka Sabu

The Antique Theatre of Bodrum, locally famous as the Amphitheatre is a structure from the ancient Halikarnassus (4th century BC). From the top you can see the panaromic views of Bodrum, and my god its breathtaking. It can host about 13000 people and has been used for film shoots (Fir ex: Dil Dhadakne Do), concerts, festivals etc. I spent about an hour here last week.

5 yıl önce

udey brar

Amphitheatre, well preserved, free entry, can spend 25-30 minutes here, walking distance from bodrum centre.

5 yıl önce

Ali Bashir

Nice location for a quick stop. Great history and views out to the ocean

5 yıl önce

Yorum Ekle