Mekan 360

BERGAMA EVLERİ

Görüntülenme - 16181 Yorum Ekle

Hakkımızda

Bergama Evleri; Akropole giden yolun başında birbirinden güzel bakımlı ve karakteristik mimariye sahip Bergama evleri ilginç sokakları ve devam eden yaşantısı ile hem farklı bir gezi alanı oluştururken fotoğraf, resim, film gibi görsel sanatlara meraklı kişilere, kompozisyon zenginliği yaşamalarına sebep olacak olanaklar sunuyor. Genellikle daracık sokakların her iki yanına bitişik düzenli ve bir iki katlı olarak kesme, moloz taştan inşa edilen yığma evler Osmanlı-Türk yapılarının kültürünü, karakteristik özelliklerini yansıtıyorlar. Çıkmaz sokaklara da rastlanan mahallede geniş saçaklı alaturka kiremitli çatılar, kitabeli çephe süsleri ilginç motifli kapı tokmakları çarpıcı renkli cepheleriyle tiyatro sahnesi,film platosu hissi uyandırıyor. Ocak 2002 tarihi itibariyle Bazilika karşısında olmak üzere 21 yapının restorasyonu "sokak sağlıklaştırılması" projesi çerçevesinde Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulunun izni alınarak yapılıyor.

Etiketler

evler tarihi evler bergama 360 vr sanaltur sanal tur viar turkey video virtual tour turkey mekan360 mekan

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Altuğ Gür

Great place for taking long walks in quiet and lots of interesting stuff. Do not miss the pirate ship while here, as well as the monument. Many Ingress portals can be found here.

6 yıl önce

Seyfi Demirsoy

Park super

7 yıl önce

Tansu COŞKUNOĞLU

Izmirdeki bir numara site ve park alani.. henuz rant hirsi yuksek olmadigi donemlerde yapildigindan olsa gerek yesil alani genis bir yerlesim bolgesi...

5 yıl önce

yavuz yarligayan

Temiz ve düzenli bir çevreye sahip, geçerken soluklanıp bir parça zaman geçirmeye değer...

5 yıl önce

Said Celik

Pahallı bir yerleşim yeri ama yinede yaşamak için gayet iyi bir alan

5 yıl önce

Yorum Ekle