Hakkımızda

İstanbul'un tarihi şehir merkezinde bulunan Barın Hotel şehrin görülmeye değer çok sayıda yer ve anıtını keşif açısından uygun bir konumda bulunmaktadır.

Bu samimi otel tamamı hoş bir şekilde dekore edilmiş, iyi donanımlı 65 konforlu oda ile hizmet vermektedir. Otelin restoranında konukları geleneksel konukseverliğimiz eşliğinde leziz yerel spesyaller ve dünya yemekleri beklemektedir.

Barın Hotel ünlü Kapalı Çarşı, Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii ve Ayasofya Müzesine yakındır. Otelden kolayca ulaşılabilen mesafede bulunan tramvay durağı özellikle Sultanahmet civarını ve şehrin geri kalanını keşfetmek için uygundur.

Barin Hotel bu İnternet sitesi aracılığıyla rezervasyon yaptıran konuklara ücretsiz İnternet erişimi ve otelde ücretsiz park imkanı sunmaktadır.

Otel Odaları: 65.

Etiketler

erken-rezervasyon online-reservation laleli otelleri istanbul otelleri virtual

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Stefana-Alexia Postolache

Very nice personal. Im a client of The hotel for 5 years, And everytime is clean The rooms are nice.

5 yıl önce

Ali A

Not even close to the photo they post on the website. Rooms too small Carpets on the corners full of mould Elevator old and small 1.5m by 1m Outside of hotel dirty Roof top dirty No hot water in the room Towels have stain in them No iron Fridge not working Ac has is dripping water to bed underside and requested service and they say we are only 3 star so don't expect more Showers are old and has mould Please spend few cents more and book else where

5 yıl önce

Mourad HAMOUD

Nice hotel with a good staff, and a perfect location near M2/M1 metro lines, T1 tramway.

5 yıl önce

Houssam Aouraghe

Very well positioned, close to many interesting places. The rooms are too hot and noisy though

5 yıl önce

Frederic Marcillaud

Perfect hotel for a short visit to Istanbul. Situated on a perfect spot near the bazar district and university of Istanbul. Restaurants and all city highlights in the area.

6 yıl önce

Yorum Ekle