AYDIN MUSTAFA KİRİŞ İLKÖĞRETİM OKULU

Hakkımızda

İl Özel İdaresi tarafından sağlanan 4690 m2 alan üzerinde 600 m2‘lik okul binası ile 8660 m2’lik okul bahçesinin yapımına 1999 yılında başlanmış olup yaklaşık 600.000 dolar maliyetle (arsa hariç) 2001 yılında  tamamlanmıştır. Okulun yapım ve  maliyetinin tamamı ile donatım giderlerinin bir kısmı okula adını veren sayın Mustafa Kiriş tarafından karşılanmıştır.

Yörük Ali Efe İlköğretim Okulu  müdürü İzzet ŞANLI nın  09/07/2001 tarihinde vekaleten kurucu müdür olarak atanması ile açılış hazırlıklarına başlanılmış, sınıfların ve diğer bölümlerin hazırlıkları tamamlanmış,  kayıt ve nakil işlemleri başlatılmış olup, planlanan iki şubeli 1. sınıf kayıtları kısa zamanda dolmuş, 3. şube Milli Eğitimin isteği doğrultusunda açılarak okulun Bilgisayar Laboratuarı iptal edilmek zorunda kalınmıştır. Birinci sınıflar 3 şube Hazırlık sınıfı  ve diğer sınıflar 1 er şube olarak açılmış ve 10.09.2001 tarihinde  toplam 309 öğrenci, 1 okul müdürü, 7 sınıf öğretmeni ve 8 branş öğretmeni  ile eğitim ve öğretim hayatına başlamıştır. Okulun ilk haftasında 2/A sınıfında yapılan tespitte 13 değişik okuldan nakil gelen öğrenci olduğu görülmüştür. Okulumuz bodrum (sığınak), zemin, birinci ve ikinci katlar olmak üzere dört kattan oluşmuştur. Bodrum katta; araç odası, oyun ve dinlenme salonu, ev ekonomisi odası, iş teknik atölyesi, kalorifer dairesi ve konferans salonu, zemin katta; memur odası, müdür yardımcısı odası, spor odası, bir ana sınıfı ile beş derslik ve tuvaletler bulunmaktadır. Birinci katta müdür odası, öğretmenler odası, ders araçları odası ile altı derslik ve tuvaletler bulunmaktadır. İkinci katta fen laboratuarı, kütüphane, rehberlik servisi, altı derslik ve tuvaletler bulunmaktadır.

2004 / 2005 Eğitim ve öğretim yılının ikinci yarısında hizmete giren ek binayla daha önceki bina birleştirilmiş olup anasınıfı yeni binanın zemin katına iki şube olarak taşınmıştır. Anasınıfından boşalan yer dershane olarak kullanılmaya başlanmıştır. Ek binanın hizmete girmesiyle birinci ve ikinci katlarda da dört derslik kullanıma açılmıştır. Ayrıca birinci ve ikinci katlardaki tuvaletlerin yanındaki boşluklar kapatılarak araç odası olarak kullanıma açılmış, daha önceki araç odası da ikinci müdür muavini odası olarak düzenlenmiştir.

Okulumuzun bahçesinin düzenlemesi Mehmet KİRİŞ tarafından yaptırılmış,  Aydın Belediyesinin fidan dikim kampanyası çerçevesinde ağaçlandırılmıştır.

Etiketler

mustafa kiriş ilköğretim okulu okul mektep aydın kavşak sokak öğretim eğitim 360 vr sanal tur viar turkey video virtual tour turkey mekan360 mekan

Fotoğraflar

Görüşler ()

Yorum Ekle

Sokak Görünümü

...Yükleniyor...