ANTALYA KONAKLI HALK PLAJI

Görüntülenme - 33409 Yorum Ekle

Hakkımızda

Konaklı Alanya ilçesinin 12 km batısında, denize kadar uzanan, yaklaşık 1500 hektar yüzölçüme sahip konaklı yerleşmesinin, yaklaşık 8500 metre sahil şeridi vardır. Genellikle düzlük ve kısmen de engebeli bir arazi üzerine kurulmuştur. Konaklı halkı geçimini genelde turfanda sebze ve meyvecilikle karşılamaktadır.

Bölgemizde irili ufaklı 53 adet turistik otel ve tatil köyleri bulunmakta ve halkımızın bir kısmına iş imkanı sağlamaktadır. Konaklıda yerleşim özellikle 1980-2000 yıllan arasında artmıştır. Bu artışın başlıca sebepleri turizm potansiyelinin yüksek olması ile birlikte son yıllarda hızlı bir gelişme gösteren turizm sektörüne bölgemizde talebin yoğun olmasıdır. Konaklı halkının %53'ü kente göçle gelmiş %47'si de yerli halkı oluşturmaktadır. Beldenin Belediye olduğu tarihteki nüfusu 4.794 iken, 27 Kasım 1997 yılında yapılan nüfus sayımında 13.200'e yükselmiş ve Beldemizde son yapılan nüfus sayımı sonunca göre ise nüfusumuz 28.801 olmuştur. Yaz nüfusu yaklaşık 90.000'dir. Yaklaşık 100.000 yatak kapasitesi bulunan Alanya'nın dörtte bir yatak kapasitesine sahip olan Beldemiz bölgemiz için büyük önem arz etmektedir.

Beldemiz sınırlan içersinde mevcut 1000'e yakın ticari faaliyet gösteren esnaf, üç adet banka şubesi, beş adet okul bulunmaktadır.

Etiketler

konaklı alanya antalya

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Omar Al Arnauti

Quality service with a hospitable staff& reasonably cheap prices.

3 yıl önce

Kateryna Yagcilar

Place is cool. Even in hottest antalya days its good, due to wind and shadow. Has a platform for jumping (5-6 meters high). NOT KİDS FRİENDLY. NOT. İts deep and wavy much, poore choice of snack. But its public. So cheap. And tidy. Has rocks, so if o got mask and snorkle pretty good view is down in water

3 yıl önce

Basak Turay Avcı

The most beautiful beach in Antalya. Has an elevator.

3 yıl önce

Selin Çetin

OK, first of all i love this place cause its not as crowded as Lara beach is. It is a peaceful place and believe me the view is wonderful and lovely when sun goes down! You can come to this place for reading ur book, having fun with ur friends, having quality time with ur family or give urself a break to swim against the mountains! Besides, if you want you can buy something for drink/eat here. Yeah, thats why i love this place, hope it could surrender for a long time...

3 yıl önce

joshua cinzano

A nice place with a good service from the belediye of Antalya.

4 yıl önce

Yorum Ekle