Mekan 360

ANTALYA HAYVANAT BAHÇESİ VE DOĞA PARKI

Hakkımızda

Büyükşehir Belediyesi tarafından tanzim edilen "Kepezaltı Piknik ve Rekreasyon Projesi" içinde Hayvanat Bahçesi için  400 dönüm arazi tahsis edilmiştir.
 
Antalya`da herzaman eksikliği hissedilen Hayvanat Bahçesi ve Rekreasyon alanı çalışmalarına 1989 yılında başlanmıştır.Antalya Hayvanat Bahçesi kalpladığı alanın büyüklüğü açısından Türkiye`nin en büyük Hayvanat Bahçesi kapladığı alanın büyüklüğü açısından Türkiye`nin en büyük Hayvanat Bahçesi olmasına rağmen , arazinin doğal yapısının hayvanların yaşam standartlarına uygunluğu ile Türkiye`nin en iyi Hayvanat Bahçesi konumundadır.
 
İçerisinde servis ve idari binası sürüngenevi,kuşevi,yazlık ve kışlık olarak yapılmış geyik,ceylan,karaca,yeleli koyun,kamerun koyunu,zebra,midilli atı,kanguru,aslan,kaplan,puma ve yırtıcı kuş barınakları ile doğal ve yapay gölet ve şelaleler bulunmaktadır.

Hayvanat Bahçesinin misyonu,havası ve su kaynakları,gölleri,denizleri orman ve toprakları ile her gün biraz daha kirlenen kirlendikçe bitkisel ve hayvansal çeşitliliği azalan hatta bazı türlerin yok olma tehlikesi ile karşı karşıya bulunduğu dünyamızın bize ait coğrafyasında yaşayan insanlarımıza bu tehlikeleri anlatmak doğa ve hayvan sevgisinin canlılığını ve sürekliliğini sağlamak ve eğitim çağındaki çocuklarımızın sosyal bilgiler,fen bilgisi,biyoloji ve hayat bilgisi derslerinde işledikleri konuların ve aldıkları teorik bilgilerin adeta bir canlı laboratuar görevini yapmaktadır.
 
 
 
Ziyaret Saatleri :
Yaz Dönemi 15 Mayıs - 15 Kasım  09:00 - 19:00
Kış Dönemi  15 Kasım - 15 Mayıs   09:00 -17:30

Etiketler

antalyada hayvanat bahçesi nerede nasıl gidilir kepezde aslan kaplan puma tavuk tavşan ayı

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Nooraldeen Alhamd

Very nice place for family, you have 2 areas one is the zoo and the other is a picnic area where you can grill your own food

4 yıl önce

Ulan Aidarov

Antalya Zoo is a great day out for animal lovers of all ages. The zoo has around 800 birds and animals of different species kept in good condition and you get a map to find your favourites. There’s everything from apes to zebras. Expect lots of walking to get around the large tree-covered site and bring a packed lunch.

4 yıl önce

haider jawad

Different animals. The zoo is large and diverse. The cafeteria needs to add other types of food. A great place to roam and relax as well as to make barbecue meals outside the zoo there are places dedicated to barbecue and sit and enjoy a peaceful holiday day away from the noise of the city and enjoy the view of trees and nature.

4 yıl önce

N K

Great day out when in Antalya. Entrance fee was quite cheap and the zoo had a variety of animals and places to stop for picnic. Also a great workout as there are a few of steep hills to climb.

4 yıl önce

Sergei Kol

Prepare yourself for walk, cheap we paid 5 lira's pp in November 2018

4 yıl önce

Yorum Ekle