ZABUNLAR KONAĞI - ANEMON BUTİK KULA Manisa | Sanal Tur | Mekan360.com
Warning: sort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/mk360.php on line 100 Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/mk360.php on line 101

ZABUNLAR KONAĞI - ANEMON BUTİK

Görüntülenme - 24935 Yorum Ekle

Hakkımızda

Manisa Kula'daki tarihi Zabunlar Konağı "butik otel" olarak, 20 yıllığına Anemon oteller zincirine ihaleyle kiralandı.

Kula Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Zabun ailesi tarafından Manisa Valiliğine hibe edilen ve İl Özel İdaresince restorasyonu yaptırılan Akgün Mahallesi'ndeki 3 katlı 13 odalı tarihi "Zabunlar Konağı"nın, ilçe turizmine önemli katkı yapacağını söyledi.

Manisa İl Özel İdaresi Encümeni'nin 12 bin YTL muhammen bedel ve açık teklif usulüyle yaptığı ihale sonucu, tarihi konağın 20 yıllığına Anemon oteller zinciri sahibi İsmail Akçura'ya kiralandığını belirten Şahiner, ilk yıl kiralama bedelinin 13 bin YTL olduğunu söyledi. Şahiner, konağın kısa süre sonra yerli ve yabancı turistin hizmetine açılacak olmasından dolayı mutluluk duyacaklarını ifade etti. Kula Belediye Başkanı Halil Gülcü de ilçenin ekonomik kurtuluşunun turizme bağlı olduğunu belirtti. Konağın butik otele dönüşmesiyle yerli ve yabancı turistlerin Kula'da daha fazla kalacağını ifade eden Gülcü, bunun da tanıtıma önemli katkı yapacağını söyledi.

Etiketler

otel hotel eski konak restore pansiyon tarihi bina mekan

Görüşler ()

Yorum Ekle