VIA GREEN ÇANKAYA Ankara | Sanal Tur | Mekan360.com
Warning: rsort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/mk360.php on line 86 Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/mk360.php on line 87

VIA GREEN

Hakkımızda

 
Doğa Dostu Proje

İş merkezlerinin alışılagelmiş çok katlı plaza mantığından farklı olarak, 2 farklı yatay ve alçak katlı bloğun birleşiminden oluşan Via Green’de, iki farklı bloğun bir bütün olarak algılanmasını sağlayan zemin katlardaki büyük mağazalar, küçük metrekareli cafeler, restaurantlar ve ofis çalışanlarının tüm günlük ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik kullanımların yer alabileceği mekanlar bulunmaktadır. Kat aralarında bulunan özel peyzajla dizayn edilmiş kat bahçeleri iş yaşamının yoğun temposunda size keyifli bir mola imkanı sağlayacak.

Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından verilen LEED (Leadership in Energy & Environmental Design) tüm dünyada kabul gören bir yeşil bina sertifikasıdır. LEED sertifikalı binalar çevre dostu uygulamalarıyla diğer binalardan farklılaşmaktadırlar. Viagreen LEED sertifikası resmi adayıdır.

Viagreen – LEED
Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından verilen LEED (Leadership in Energy & Environmental Design) tüm dünyada kabul gören bir yeşil bina sertifikasıdır. LEED sertifikalı binalar çevre dostu uygulamalarıyla diğer binalardan farklılaşmaktadırlar. Viagreen LEED sertifikası almaya adaydır.

Maksimum Enerji Verimliliği
Viagreen cephesinden çatısına, aydınlatmasından mekanik sistemlerine kadar son teknoloji kullanılarak maksimum enerji verimli bir şekilde tasarlanmıştır. Tamamlandığında Viagreen benzer nitelikte binalara göre en az %40 enerji tasarrufunu hedeflemektedir.

Su Ayak İzimizi Azaltıyoruz
Viagreen’da kullanılan kullanım suyu ve peyzaj sulama sistemlerinde yağmur suyu toplama sistemlerinin kullanılması ve su verimli armatür seçimiyle binamızda benzer binalara oranla %50 su tasarrufu yapmayı planlamaktayız.

Geniş Yeşil Alanlar
Viagreen’ın tasarımındaki kat bahçeleri, yeşil terasları ve geniş bahçe alanları ile şehrin içinde adeta bir oksijen kaynağı oluşturmakta ve biyoçeşitliliği artırarak Ankara’mıza renk katmaktadır.

İnsan Sağlığı Odaklı Tasarım
Viagreen’deki açılabilir pencereler ve artırılmış taze hava miktarları ile çalışanlar üzerindeki "plaza etkisi" en aza indirilir. Bina mekanik sistemleri termal konforu dört mevsim en üst seviyede sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca Viagreen’de kullanılan boya ve yapı kimyasalları insan sağlığına zarar vermeyen cinsten seçilmiştir. Günışığından azami şekilde yararlanılan binada çalışanlar taze havası bol, rahat, temiz, ferah ve aydınlık bir ortamda çalışmaktan mutluluk duyacaklardır.

Merkezi Lokasyon Sayesinde Daha Düşük Karbon Emisyonu
Viagreen merkezi lokasyonu ve anayollara yakınlığı sayesinde ulaşımdan kaynaklı karbon emisyonlarınızı azaltmanızda yardımcı olur. Ayrıca birçok toplu taşıma kaynağına (metrobüs, otobüs durakları, vb.) yürüme mesafesinde bulunan Viagreen bireysel araç kullanımına gerek kalmadan ulaşım sağlamaktadır.

Bina içinde bulunan çarşı sayesinde günlük ihtiyaçlar (yeme/içme, eczane, kuru temizleme, vb.) binadan uzaklaşmadan ve otomobil kullanmadan yerine getirilebilir. Bu sayede Viagreen çalışanları tonlarca karbon dioksiti atmosfere yaymadan ihtiyaçlarını giderebilirler.

Çevreci İnşaat Malzemeleri

Viagreen’da kullanılan inşaat malzemeleri mümkün olduğu kadar geri dönüştürülmüş, yakın noktalardan tedarik edilmiş, içeriğinde atmosfere ve insan sağlığa zarar veren gazları içermeyen, sorumlu ormancılık ve çevreci tedarik zincirleri kullanılarak satın alınmış malzemelerden seçilmesine özen gösterilmiştir.

Mimari Konsept

"Ankara'nın en önemli arterlerinden biri olan Eskişehir yolu üzerinde yer alan Via Green genel kütle kararları, araziye oturumu ve mekansal kurgusu itibarı ile farklı olmayı hedefleyen bir proje olmuştur.

Kullanıcılarının Eskişehir Yolunun gürültüsünden / karmaşasından uzak ancak ODTU ormanının sakinliğine yakın bir ortamda yaşamalarını sağlamak amacı ile yüzünü ormana dönmüş, ancak Bulvardan da kaçan bir tavır içerisinde şekillenmiş olan kütle, iç bükey yapısı ile dikkat çekmektedir. Bu iç bükey yapı ile oluşturduğu kamusal alan ile bina, şehre de katkı sunmaktadır. Böylelikle kullanıcılar yoğun bir aks üzerinde aktif iş ve şehir hayatının içinde, ve aynı zamanda sakin bir çalışma ortamında bulunma şansı yakalamış olacaklardır.

Gerek iki yapı bloğunun arasında bulunan boşluklarla ve gerekse de cephelerin tamamına yayılmış irili ufaklı oyuklarla bina, insan ölçeğine yaklaşırken aynı zamanda da kullanıcılarına, yeşil ile iç içe olabilecekleri, nefes alabilecekleri yarı açık hacimler sunmaktadır.

Ofis alanlarında bina içinde tasarlanmış boşluklar ve galerilerle ferah bir çalışma ortamı oluşturmakla beraber modüler mekan organizasyonuyla kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir mekan yapısına sahiptir." Gökan AKSOY - Mimar

ONLİNE KATALOG İÇİN TIKLAYINIZ...

ULAŞIM KROKİSİ İÇİN TIKLAYINIZ...

Etiketler

konsept proje bayraktar emlak satılık daire konut ev lüks residence rezidans villa peyzaj ofis yeni proje yapı markalı marka özel projeler huzur eğlence doğa ulaşım adres konak bahçe havuz park yerleşim alışveriş güvenlik site konsept yeşil kule apartman fiyat al satınal satın nekadar tasarım mimarlık mühendislik inşaat firma

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Onica Engelbrecht

OOh of a modern place the toilet was dreadful

3 yıl önce

Fatih Sevim

MACFLY Sosyal medya, reklam, tanıtım ve belgeselde mükemmel aynı zamanda samimi ve güvenilir firmanızın tanınmasında duyulmasında gerçekten çok etkililer

2 yıl önce

çiçekdağlı

Gösterişli bir yer

2 yıl önce

Alpin Az

Guzel bir is merkezi. Ozellikle B blok tarafinda otopark sıkıntısı olmaması cok guzel.

3 yıl önce

Oğuz ÖZKEN

O kadarda aktif bir yer değil

3 yıl önce

Yorum Ekle