KUYU THERMAL RESIDENCES BORNOVA Izmir | Sanal Tur | Mekan360.com
Warning: rsort() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/mk360.php on line 86 Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/mk360.php on line 87

KUYU THERMAL RESIDENCES

Hakkımızda


Davutlar'da sağlıklı bir yaşam sürün...

36 daire 116 m2’ye kadar 1 yatak odası 1 banyo Hazır Açık mutfak...Kısa tanıtım En son projemiz, Kuşadası ilçesinde bulunan Davutlar’da, Long Beach olarak bilinen kumsal plaja 1200 metre uzaklıktadır. Projede üretilecek birimlerin çoğunun harika bir Akdeniz ve/veya dağ manzarası olacaktır. Proje toplam 81 birim olarak planlanmıştır. Birimler, malikane, müstakil villalar, bir veya iki yatak odalı daireler olarak dört farklı tipte tasarlanmıştır. Arsamızın içinde doğal kaplıca su kaynağı vardır, ve projenin konsepti bu az bulunur zenginliğin etrafına oluşturulmuştur.

Kasaba: Davutlar

Arsamız birçok yazlık evin bulunduğu ve çok popüler bir tatil bölgesi olan Kuşadası’nın Davutlar kasabasında yer almaktadır. Davutlar, iyi bilinen Long Beach Plajın yanındadır. Bu bölgenin güzel kumlu plajları vardır ve 25 km uzunluktadır. Kuşadası’ndan başlayarak Dilek yarımadası ulusal parkına kadar uzanır.

Batısında kumsal plajlar uzanan Davutlar, sırtını ulusal parkın doğal güzelliğine yaslar. Sonsuz ormanları ve birçok küçük turkuaz plajlarıyla, ulusal park kendine özgü bir cennettir. Parkın varlığı, Davutlar'ın havasını oksijen açısından çok zengin bir hale getirmektedir. Bu küçük kasabanın bir diğer cevheri de, bazı tepelerden 160m derinliğinden gelen sağlıklı kaplıca sularıdır. Sudaki minerallerin incelemesi ve hangi tedavilere kullanıldığı aşağıda listelenmiştir.

Arsa Konumu

Arsa, yaklaşık 20.650 m2dir. Birçok alışveriş ve sosyal tesislerinin bulunduğu Davutlar şehir merkezi’ne 500 metre uzaklıktadır. Yerel ulaşım sistemi, yıl boyunca bu merkezden, Kuşadası ve diğer destinasyonlara doğru çalışmaktadır. Deniz ve dağ manzaraları; Arsada küçük yükseklikler nedeniyle, planlanan 81 birimin %80’i, olağanüstü bir deniz ve dağ manzarasına sahip olacaktır.

Arsanın güney tarafı, çam orman tepeleriyle devam etmektedir. Batı ve kuzey tarafındaki tepelerin manzaraları Akdeniz'in güzelliği ile yarışmaktadır. Orman arsanın bitişiğindedir ve devlet koruması altındadır ve bu nedenle gelecekte yok edilip yerine yapılaşma yapılması mümkün değildir.

Arsamızın kuzey ve batı tarafındaki ( deniz manzaralarımızın olduğu) arsalar kot farkından dolayı arsamıza göre aşağıda kalmaktadır. Bu arsalar, şeftali ağaçlarıyla doludur ve yine devlet koruma altında bir tarım koruma vasıflı arsalardır, yüzölçümünün %5’inden fazlasında yapılaşma izinleri yoktur. Arsanın Doğu tarafı, arsanın arka kısmıdır, ve şehir tarafından arsaya giriş kısmıdır.

Yapılaşma planı

Yukarıda bahsedildiği gibi bu proje için 81 adet konut planlanmıştır.

Termal Konsept

Arsamızın en önemli özelliğinin kendi kaplıca su kaynağına sahip olduğuna inanıyoruz. Bu özelliğin projemizi piyasada var olan diğer tüm projelerden ayıran ana özellik olduğunu düşünüyoruz. Termal kaynaklar insanlara çok eski zamanlardan beri çekici gelir. Son zamanlarda sağlık turizmi, Türk turizm pazarında esas pazarlama araçlarından biri olmuştur. Bu gelişme gerek iç gerekse dış pazara yönelik sağlık ve spa merkezi yatırımlarının artmasına neden olmuştur. Sadece 2007 yılında tahminen 450,000 insan, tedavi için Türkiye'ye gelmiştir. Avrupa’da bulunan özel ya da kamu çoğu sağlık sigorta sistemi, tedavi için Türkiye’yi tercih eden müşterilerinin masraflarını ödemeye başlamıştır. Şu an, Avrupalılar için Türk hastaneleri ve termal klinikler, sunduğu kaliteli sağlık hizmetinin yanı sıra, güneş, konfor ve tatil imkanları ile tedavi için en iyi seçeneklerden biridir.

Özellikle romatizma ve şeker hastaları için, Türkiyede kurulmuş spa ve wellness merkezleri tercih nedenidir. Bu merkezlerde yer alan imkanlar, çoğu Avrupa destinasyonunda olduğu gibi sadece thellaso terapi ya da masaj değil, aynı zamanda ancak doğal bir kaplıca suyu ile sağlanabilecek olan balnelojik tedavi imkanlarını da sunmaktadır. Türkiye'de giderek birçok otel, tesislerine spa hizmetlerini eklemeye başlamıştır. Avrupalı sigorta şirketleri tarafından karşılanan bu tedaviler, büyük bir pazar oluşturmaktadır.

Dünya emlak piyasasında Spa merkezli konutlar, son zamanlarda en çok talep edilen konut tipi olmuştur. Tatil, arınma ve tedavi düşüncesi ile gelen turistler, ziyaretleri sırasında konut alma imkânlarına araştırmaya başlamıştır. Dünyadaki benzer örneklerde –ki sadece spa merkezli örneklerdir- konut projeleri çevresinde golf sahası olmasına özen gösterilmektedir. Kusadasi ayrıca, yeni İnşa edilen golf alanlarıyla bu avantajı da sağlamaktadır. Projemizin tamamlama tarihinde, 7 km yarıçapı içinde çeşitli golf saha'ları yer alacaktır.

Istanbul üniversitesi tarafından yapılan incelemeden sonra, kaplıca suyumuzun mineraller açısından çok zengin bulunmuştur. Bu minerallerin etkisiyle, termal suyumuzun düzenli kullanımı, aşağıdaki hastalıkların tedavisinde yardımcı olmaktadır;

 • Romatizma hastalıkları(subakut ve kronik dönemde, yumuşak lenf romatizması )
 • Deri hastalıkları, sedef, sivilce, Atopik Dermatit, Seboroik Egzama, Nörodermit
 • İçilen kürler gibi etkilidir, anoreksi, mide ve incebağırsak fonksiyon bozuklukları ( gastrit, asit, üfleme ) hastalıklarına iyi gelir, Rthostatic, düzenli dolaşım rahatsızlığı, yaşa bağlı su ve elektrolitimi
 • Mide Rahatsızlıkları
 • Tekrarlanan kronik mide ülserleri
 • Diyabet hastalığı destek tedavileri
 • Gut hastalığı destek tedavileri
 • Böbrek taşlarının (ürat, sistin, kalsiyum oksalat) oluşumunun engellenmesi, taş kırma tedavisi
 • Kronik idrar yolları enfeksiyonları
 • Beslenme ve flüorür eksikliğinde
 • Çocuklar ve gençlerde diş çürüğü profil aksisinde
 • Hamilelikte destek terapileri
 • Nefrit
 • Jinekolojik hastalıklar

Yaşlanmayı önleyici Kürler
 
Sudaki kükürt oranının yüksek olması, yaşlanmayla oluşan cilt bozukluklarını önlemede de çok etkilidir. Suyu düzenli kullanmak, deri hücrelerini yeniler ve kırışıkları azaltır.

Çevre Dostu İnşaat Köy Tarzı Mimari

Proje eski bir Türk köyünü inandırıcı hatta gerçek bir biçimde yaratma çalışmasıdır. Günümüzün tüm modern imkânları proje bünyesinde bulunmakla beraber, geleneksel yaklaşımlarla projenin özüne sadık kalınmaktadır. Söz konusu projenin doğanın varlığına saygı duyularak, çevre dostu yaklaşımlarla sürdürülmesi onu daha fazla tercih edilebilir hale getirmektedir.

Projenin uygulanacağı arazi doğanın tüm cömertliğini gözler önüne sermektedir. Termal sular hem araziyi hem projeyi taçlandırmıştır. Biz de bu cömertliğe dostlukla cevap vermek istedik. Herhangi bir plastik veya doğaya zarar verebilecek inşaat malzemesi kullanmayacağız. Yakıt ve enerji tüketim miktarını sıkı takip edeceğiz, daha önemlisi arazinin üzerindeki ağaçları kesmekten kaçınacağız. Eğer inşaatı engelleyecek bir durumda olurlarsa onları arsanın başka bir yerine taşıyacağız.

Görünüm mümkün olduğu kadar doğal kalacaktır. Proje çerçevesindeki yapıların kaba sıvası yapılacak, çatı olmayacak, iç zeminler sadece beton olarak bırakılıp boyanacak, duş tekneleri çakıl taşları ile döşenecek, kapıların çerçeveleri olmayacaktır. Villaların bahçeleri geleneksel kısa taş duvarlar ile çevrelenecek, beyaz, basit, sadece alçı boyanacaktır.

Site içine araçla giriş yapılmayacaktır. Sitenin bitişiğinde bir araba parkı olacaktır. İçerdeki yollar dar yapılandırılacaktır. Sokaklar ve evler asimetrik, Arnavut kaldırımı döşenmiş olacak. Ortak kullanıma açık iki normal ve iki termal havuz olacaktır. Sadece bungalov tipi yapıların özel bir havuzu olacaktır. Havuzların, özel kalmasını sağlamak amacıyla yeşilliğin içinde konumlandırılacaklardır.

Etiketler

emlak satılık daire konut ev lüks residence rezidans villa peyzaj ofis yeni proje yapı markalı marka özel projeler huzur eğlence doğa ulaşım adres konak bahçe havuz park yerleşim alışveriş güvenlik site konsept yeşil kule apartman fiyat al satınal satın nekadar tasarım mimarlık mühendislik inşaat firma

Fotoğraflar

Görüşler ()

Yorum Ekle