TARİHİ MEKANLAR

YILDIZ SARAYI KONUK EVİ ŞANLIURFA

Hakkımızda

Yıldız Sarayı Konukevi, Tarihi şehrimizin merkezinde, tarihi sokakları arasında turizme açılmış bir kültür hazinesidir. Aynı aynda 1000 kişilik siz misafirlerimize servis imkanı, avlu katında 4 büyük tonozlu salon, Türk hamamı, şark odaları, bütüm odalarımız soğuk-sıcak klimalı otel odalarıyla şanlıurfa'da siz değerli misafirlerimize hizmet vermekteyiz.

Konukevimiz şanlıurfa geleneksel konut mimarisinin anıtsal örneklerindendir. Şanlıurfa evlerinin en güzel örneklerinin yer aldığı Osmanlı Döneminde, Paşa saraylarının bulunduğu, eski mahallesindedir. Evliye Çelebinin Seyehatnamesindede adı geçen Tayyar Mehmet Paşa Sarayı'nın bu ev olduğu halk arasında söylenmektedir.

Böyle bir mekanda yöresel yemeklerle akşam yemeğine misafirimiz olmak istemezmisiniz?

Geleneksel urfa kültürü, nefis urfa müziği eşliğinde yaşamak istermisiniz.


Şanlıurfa'mızın 1923 yılında kurtuluştan günümüze kadar devam etmekte olan ıra gecelerinde bulunalım

Sıra Geceleri Yıldızsarayı Konukevinde sıra geceleri Develik, Zerzembe ve Büyük terasta olmak üzere üç ayrı mekanda icra edilmektedir.

Etiketler

misafir şark odalar eşsiz ziyafet sira geceleri türküler

Fotoğraflar

Görüşler (5)

Kemal 55

Cooooook guselllll

9 ay önce

halaf TAKUS

Nice

2 ay önce

Recep Akyol

ŞANLIURFA KULTURU VE TARIHI YAPISI ILE TÜM OZELLIKLER TAŞ BINANIN GUZELLIGI ILE ÂDETA TARIHE BIR YOLCULUK YAPILR... ISLETMECI IBRAHIM BEY KONUKSEVER VE GULERYUZLU KARSILAMALAR ILE IBRAHIMI BIR KONUKSEVERLIK YAPMAKTALAR.. TEBRIK EDER BAŞARILARIN DEVAMINI DILERIM..

2 ay önce

Sevil Bulut

Urfa evlerinin yapısına sahip olan yıldız sarayı konukevinin mimarisini beğendim. Ama yemeklerini beğenemedim. Mutfak kültürümüz farklı olduğundan olabilir. Urfada kebap yemek yerine çiğeri denemelisiniz. Şıllık diye bir tatlıları var hafif ve güzel. Konukevinde sabit yemekler var çiğeri orda yiyemezsiniz başka yerleri tercih edebilirdi niz.

3 ay önce

Hasan Yıldız

Urfa ya gelecek misafirlere sıra gecesi kültürünü yansıtacak bir mekan. Gelmeden önce mutlaka arayın. Çarşı içinde olması park sorunu oluşturuyor. Vale olmaması sorun

3 ay önce

Yorum Ekle