Hakkımızda

 

Bayanların korkulu rüyası vücudun belirli yerlerinde meydana gelen portakal kabuğu görüntüsü yani selilütten kurtulmak artık mümkün. Selülit kreminin faydası tam bu noktada karşımıza çıkmaktadır. Ancak bu kremi kullanmada dikkat edilmesi gereken nokta kremin düzenli olarak her gün selilütli bölgeye masaj yapılarak kullanılmasıdır. Düzenli olarak kullanılan selülit kreminin faydası 2-3 ay gibi bir sürede etkisini gösterecektir.

Selülit kelimesi insanlara medikal bir konuya ait bir şeymiş gibi gelir. Fakat aslında selülit çok basit olarak derinin altında bulunan yağdan başka bir şey değildir. Selülite neden olan yağ dokusu bağ dokusunu ters yöne doğru ittirerek cildi buruş buruş ve inişli çıkışlı gibi göstermektedir. Selülit insan sağlığı açısından zararlı bir şey değildir. Fakat bunun yanında çoğu kişi selülitten kötü görüntüsü yüzünden kurtulmak istemektedir.
 


Vücutta selülit olması kişinin kilolu olduğu anlamına gelmemektedir. Zayıf hatta sıfır beden olarak nitelendirilen çok zayıf kişilerde dahi selülit görülebilmektedir. Yalnız şu da var ki eğer kilolu iseniz kilo vermek vücudunuzdaki selülitleri azaltmanıza yardımcı olur. Selülit genelde erkeklerden çok bayanlarda daha çok görülmektedir. Yine selülitle ilgili bir gerçek var ki akrabalarınızda selülitli bir bayan varsa sizin de selülitli olma ihtimaliniz yüksektir. Yani selülitin genetik faktörü de çok fazladır. Selülitin bu sayılan nedenlerinden ayrı selülite neden olan diğer faktörler şu şekildedir;

- Kötü beslenme

- Son moda diyetler

- Yavaş metabolizma

- Yetersiz fiziksel aktivite

- Hormonsal değişiklikler

- Yetersiz su tüketimi

- Toplam vücut ağırlığındaki yağ oranı

- Cilt tabakanızın kalınlığı ve cildinizin rengi

Selülit kremi sadece selüliti gidermekle kalmaz aynı zamanda cildin sıkılaşmasını da sağlamaktadır. Selülit kremi derinin altına nüfus ederek yağ tabakasına ulaşır ve yağ tabakasını yok etme özelliğine de sahiptir. Selülit kremini mutlaka masajla vücuda yedirmek gerekir. Bu işlemi her gece yatmadan önce vücudunuza uygulayabilirsiniz.

 

Etiketler

Selilüt Selilüt kremi Selilüt giderici

Fotoğraflar

Yorum Ekle