ETKİNLİK MEKANLARI

RENART SANAT GALERİSİ

Hakkımızda

Renart, Nişantaşı Akkavak Sokak’ta faaliyet gösteren üç yıllık genç bir galeridir. Üç yıllık genç bir galeri olmanın verdiği heyecan ve motivasyon ile yurtdışında ve yurtiçinde projeler geliştirmek üzere galeri yeni bir yapılanma sürecine girmiştir.

Galeri, önümüzdeki sezonda Nişantaşı Hüsrev Gerede’de iki katlı sanat galerisi olarak dizayn edilmiş yeni mekanında faaliyetine devam edecektir.

Çağdaş sanatı desteklemek adına genç sanatçılara sanat arenasında var olabilecekleri platform oluşturmak. Exchange programları ile onları yurtdışına göndermek. Workshoplar yapmak. Usta sanatçıların temsilcilerini yaparak onlara kapsamlı sergi projeleri geliştirmek.

Sanatçılara galeri sergilerine ek olarak geliştirilmekte olan projeler ile onlara yeni sunum alanları yaratmak. Sanatsal yaratımlara non profit ve dolayısıyla özgür alanlar yaratmak ve bu yolla üretimsel çeşitlilik sağlamak.

Proje ortaklıkları ile yurtdışındaki sanatçılara Türkiye’de, Türkiye’deki sanatçıları da yurtdışında sergilere entegre etmek. Sanat ortamının bu yolla uluslararası standartlara taşınmasında rol oynamak. Küratör, sanatçı ve yatırımcı ağını yeniden düzenlemek ve tanımlamak. İnterdisipliner bir dil geliştirmek ve platform yaratmak. Çağdaş sanat marketi olarak düşünülen galeri konsepti usta sanatçı temsillikleri ile geniş bir çerçeveye oturtulacaktır.

Etiketler

sergi sanat galeri renart

Yorum Ekle