Hakkımızda

 


 

Metropol İstanbul
Dünya’nın sayılı metropollerinden birinde yükselen bir dünya projesi...
Tarihte sayısız medeniyete ev sahipliği yapmış, yeniliklerin başladığı bu topraklarda atılacak her adım, buna değmeliydi. Adından söz ettirecek yenilikçi bir proje geliştirmek için yola çıktık ve sadece en iyiler ile çalıştık. Çünkü İstanbul için en iyisini yapmaktı hayalimiz ve çağ açıp kapatan bu şehirde yükselen bir yeni çağ projesi geliştirdik:

METROPOL İSTANBUL

Mimari açıdan hayranlık uyandıran, heyecan verici bir tasarım...
Birçok uluslararası başarının altında imzası olan RMJM’in tasarladığı, sayısız ödül almış projenin mühendisi olan HYDER’in mühendislik çalışmalarını gerçekleştirdiği, en iyilere ev sahipliği yapan en’lerle dolu bir hikaye.
Yeni kurulacak finans merkezi ile, dünyanın finans üssü olmaya aday İstanbul Ataşehir’de gerçekleşen bir ilk...
Avrupa’nın en yüksek yapılarından biri olacak kulesi, rezidans ve ofis yaşamına bambaşka bir bakış açısı getiren konsepti, 400 metrelik uzunluğuyla İstanbul’un en moda alışveriş caddesini içinde barındıran şehrin en büyük ve prestijli alışveriş ve yaşam merkezi, 17 salonu ile Anadolu Yakası’nın en büyük sinema salonu gibi birçok en’e sahip Metropol İstanbul, İstanbul’a gerçekten çok yakışacak.

TÜRKİYE ve İSTANBUL
Sahip olduğu kültürel zenginliği ve büyüyen ekonomisi ile hızla dünyanın yeni çekim merkezine dönüşen Türkiye, yerli ve yabancı pek çok yatırımcının dikkatini çekiyor. Yeni kurulacak finans merkezi ile artık dünyanın finans kalbini tutacak olan İstanbul’da, hayata geçirilecek Metropol İstanbul projesi ile dünyaya güçlü bir mesaj gidiyor şimdi...
“Boğaz’ına kadar güzelliklerle dolu bu şehirde, yepyeni bir yaşam”
 
Konum
Yükselen İstanbul
Coğrafi ayrıcalıkların merkezi...
Jeopolitik konumu, kültürel ve tarihsel birikimiyle dünyanın en stratejik öneme sahip yerlerinden biri olan İstanbul, dünyanın en özel ve güzel şehirleri arasında. Ayrıca İstanbul Boğazı, Karadeniz'e kıyısı olan ülkelerin tek denizyolu kapısı.
Destansı medeniyetlerin merkezi...
İstanbul, tarihi İpekyolu'nun Avrupa'ya uzanan kapısı olmasıyla çağlar boyunca stratejik bir öneme sahip oldu. Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan İstanbul, Doğu Roma İmparatorluğu, Latin İmparatorluğu ve son olarak da Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yaptı.
Kültür ve sanatın merkezi...
Dolmabahçe Sarayı, Topkapı Sarayı, Çırağan Sarayı, Beylerbeyi Sarayı ile, İstambul Modern Sanat Müzesi, Pera Müzesi, Sakıp Sabancı Müzesi, Rahmi M. Koç Müzesi ile, Ayasofya, Galata Kulesi, Sultanahmet, Dikilitaş, Haliç, İstiklal Caddesi ve daha nice özel yapısı ve değeriyle "bir şehirden çok fazlasına sahip olan" bir şehir…
Yeni finans merkezi...
Dünyanın en görkemli şehirlerinden biri olan İstanbul, sahip olduğu eşsiz zenginliklere ve özelliklere bir yenisini daha ekliyor, yeni kurulacak Finans Merkezi ile ekonomik ve ticari merkez olma özelliğini taçlandırıyor. Ataşehir’de kurulacak İstanbul Finans Merkezi’nin 150 bin kişilik ilave istihdam yaratması öngörülüyor. Finansın kalbi, bu projenin de katkısıyla Ataşehir’de atıyor.
 
Metropol Rezidans

Hayalinizdeki yaşama ulaşacağınız BİR YER…

Çünkü burası Metropol Rezidans, Burada her şey tek Bir Yer’de. Yaşamanın yeniden yorumlandığı Metropol Rezidans da hayallerinizin de ötesinde bir hayat sizi bekliyor. Yeni yaşam şekliniz Metropol Rezidans ile hayatı evinizde yaşayacaksınız, çünkü eviniz zaten hayatın içinde olacak.
Burası çok moda, çünkü burası Catwalk…
İstanbul’un en uzun alışveriş caddesini de içinde barındıran alışveriş ve yaşam merkezi evinize bir asansör uzaklıkta olsa nasıl olurdu?

Rezidans Yaşamının En Lüks Hali…
Anadolu yakasının en büyük sineması, çok amaçlı salonu, caddesi, sosyal alanları ve daha birçoğu. Bunlardan daha önemli bir farkı var Metropol İstanbul’un. Çünkü, metropol yaşamında, siz gitmeden istediğiniz size gelecek.
Burada “Yaşamın içinde yeni bir yaşam bulacaksınız.”
 
Metropol Kule
Zirve’de Bir Yaşam İçin Hazır Olun…

İstanbul’da yaşam standartını yükselten Metropol İstanbul’da yükselecek olan kule ile Avrupa’nın en yüksek yapılarından biri tüm ihtişamı ile İstanbul’u selamlayacak.
Hayattan beklentisi en üstte olanlar için İstanbul’un zirvesinde bir yaşam başlayacak. 7 tepeli şehir İstanbul’a yakışır Metropol Kule ile İstanbul, yükselmeye devam edecek.
 
Metropol C Blok Rezidans
Evde İşim Olsa, Ne Güzel Olurdu...

Gerçekten evde çalışmak gibisi yok. Kalkar kalkmaz işte olmak mesela. Ya da mesai bitiminde eviniz hemen yanınızda olsa. Metropol C Blok Rezidans’da, evde de işte de kendinizi evinizdeki gibi rahat ve konforlu hissedeceksiniz. Fonksiyonel tasarımı ile ofis konseptini yeniden yorumlayan Metropol C Blok Rezidans, “İş’te Yaşam” dedirtecek.
Siz Nasıl İsterseniz...
İster ofis, ister ev, ister ev ofis olarak kullanabileceğiniz bir fonksiyonellik ile tasarlanan Metropol C Blok Rezidans’da, finansın merkezinde yer almanın ayrıcalığını ve avantajlarını da yaşayacaksınız. Metropol C Blok Rezidans sizlere bambaşka bir yaşam tarzı sunacak, prestij ve ayrıcalıklarla dolu elit bir yaşam.
 
Metropol Catwalk
Her adımda hayat var…

Çünkü burası Metropol Catwalk…
Burada her şey yaşam için düşünüldü. Moda, alışveriş, eğlence, spor, sinema, cadde… İstanbul’un yeni adresi. Herkesin içinde olmak isteyeceği bir yer. Çünkü Metropol Catwalk’a çevrilecek.
İstanbul Burada…
İstanbul’u İstanbul gibi yaşamak için burada olmak isteyeceksiniz. Dilediğiniz ne varsa Metropol Catwalk’da sizi bekliyor olacak. Yaşam artık Metropol Catwalk’da sahne alacak. Burada atacağınız her adımda hayat sizi takip ediyor olacak. Çünkü burası Catwalk, İstanbul’un yeni yaşam yüzü…
 
Proje Ortakları

Sektörün en köklü kuruluşlarından Emlak Konut’un temelleri 1953 yılında atılmıştır. Kurulduğu günden itibaren daima Türkiye’yi modern yaşam alanlarıyla buluşturmayı ilke edinmiştir. İstanbul’da Ataköy, Ankara’da Oran ve Elvankent projeleri bu anlayışın en somut örnekleri olmuştur. Ayrıca bu projeler modern kent anlayışının Türkiye’deki ilk temsilcileri arasında yer almıştır. Emlak Konut, yıllar içinde kazandığı birikimi ve teknik altyapısı sayesinde birçok büyük projede; mühendislik ve müşavirlik ve kontrolörlük desteği vermiştir. 2002 yılında Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na dönüşen Emlak Konut, bugün Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı haline gelmiştir. Emlak Konut, devlet kurumu disipliniyle özel sektör anlayışının bir araya geldiği nadir örneklerden biridir. Bu yaklaşımla dünyadaki inşaat teknolojilerini yakından takip ederek, Türkiye’ye pek çok yenilik kazandırmıştır. Emlak Konut, her yeni projesinde çıtayı bir adım daha yukarılara taşıma gayretinden ödün vermemiş, 2003 yılından itibaren ürettiği ve ihalesini gerçekleştirdiği konut sayısı toplamda 62.700’e ulaşmıştır. Emlak Konut geldiği noktada hızlı büyümesini sürdürmek amacıyla 2010 yılında halka arz edilmiştir. Beklenenin üzerinde bir ilgi gören Emlak Konut halka arzıyla; yurtiçi bireysel yatırımcı talebinde Türkiye rekoru kırıldığı gibi, Cumhuriyet tarihinin en büyük 5 halka arzından biri gerçekleşmiştir. Emlak Konut, hızlı yükselişiyle vizyonunu ve amaçlarını daha da yukarılara taşıyarak, sektöründe sadece Türkiye’nin değil, dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri olmak için kararlılıkla çalışmaktadır.

VARYAP, Varlıbaş Holding’in gayrimenkul geliştirme, inşaat ve müteahhitlik kuruluşu olarak 1975 yılında kurulmuştur. İş modelinde finansman, inşaat, pazarlama ve satış gibi aşamaları da içeren gayrimenkul geliştirme faaliyetinde önemli bir deneyime sahiptir. Toplam 1000 çalışanıyla; altyükleniciler ve çözüm ortakları dahil 10.000’den fazla kişiye doğrudan ve dolaylı istihdam sağlayan VARYAP yurtiçindeki başarılı projelerinde dünyanın çokuluslu firmalarıyla işbirliği yapmış Türkiye’nin lider inşaat şirketlerinden biridir.
VARYAP, TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş. ile gerçekleştirdiği hasılat paylaşımı modeli Türkiye’nin LEED kayıtlı ilk lüks yeşil konut projesi olan VARYAP MERIDIAN kapsamında 1500 konut, 5 yıldızlı otel, iş merkezi, ticaret ve sosyal alanlardan oluşan ekolojik yüksek standartlı binalar inşa etmektedir. Anadolu Yakası’nda Türkiye’nin yeni finans merkezi Ataşehir’in son büyük arsasında inşa edilmekte olan VARYAP MERIDIAN ”LEED” kriterlerine göre yapılmakta ve 2012 yılında tamamlanması planlanmaktadır. VARYAP, 2008 yılında Türkiye’nin en büyük ve prestijli konut projelerinden biri olan ve proje kapsamında 2500 lüks daire, ticari alan ve sosyal tesislerin bulunduğu Uphill Court Ataşehir ve Uphill Court Bahçeşehir’i de hayata geçirmiştir. Yapımı tamamlanan Varlıbaş AVM, Atapark / Trabzon projesi 2010 yılı Ekim ayında hizmete açılmıştır.
Taahhüt projelerinde de çok önemli deneyime sahip olan VARYAP, Trabzon Belediye Hizmet Binası, İstanbul Çağlayan’da Avrupa’nın en büyük Adalet Sarayı, İstanbul Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena, Ankara Danıştay Başkanlığı Hizmet Binası projelerini tamamlamış olup Zeytinburnu Atatürk Öğrenci Yurdu, Tekirdağ Ceza İnfaz Kampüsü inşaatlarına devam etmektedir. Yine VARYAP’ın inşa ettiği Konya Adalet Sarayı sözleşme bitiş tarihinden 9 ay önce teslim edilmesiyle VARYAP’ın sektördeki öncülüğünü pekiştirmiştir.
VARYAP, Türk Patent Enstitüsü tarafından düzenlenen 2007 yılı Patent Ödülleri’nde, inşaat dalında ‘Altın Marka’ ödülü almaya layık görülmüştür.
VARYAP tüm faaliyetlerini, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi kalite belgeleri çerçevesinde sürdürmektedir. VARYAP aynı zamanda, grup şirketlerinin uluslararası platformda tanınmasını, ulusal ve uluslararası inşaat endüstrisiyle yakın temasta bulunmasını sağlayan Dun & Bradstreet Veritabanı (D&B), Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), Urban Land Institute (ULI) kuruluşlarının bir üyesidir.

Gap İnşaat, faaliyetleri 1981 yılına dayanan Çalık Holding ailesinin en köklü ve güçlü şirketleri arasında yer almaktadır. 14 ülkede 20 bini aşkın çalışanıyla inşaat, enerji, telekom, tekstil, finans, medya ve madencilik sektörlerinde faaliyet göstermiştir. Çalık Holding’in 1990’lı yıllarda Türkmenistan tekstil ve sanayi alanlarındaki mevcudiyetine paralel olarak kurulan Gap İnşaat, 1996 yılında güçlü bir reorganizasyonla yeniden yapılandırılmıştır.
Engineering News Record’un (ENR) her sene açıkladığı “Dünyanın En Büyük 225 Uluslararası İnşaat Şirketi” listesinde uzun yıllardır yer alan Gap İnşaat, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirdiği, her biri özel uzmanlık ve uygulama gücü gerektiren projelerle adından söz ettirmektedir.
Muhtelif endüstriyel tesis, enerji santrali ve prestijli yapı inşalarında uzman olan şirket, bugüne kadar 110’un üzerinde büyük projeye imza atmıştır.
Geniş bir coğrafyaya yayılmış güçlü satın alma organizasyonuna, etkili ve hızlı lojistik ağına sahip olan Gap İnşaat, dünyanın önemli noktalarında bulunan ofisleriyle Türk inşaat sektörünü başarıyla temsil etmektedir. 5000’in üzerinde çalışanı ve uluslararası arenada iş yapma tecrübesi, farklılaşmış alanında uzman altyüklenicileriyle gerçekleştirdiği projeleriyle öne çıkmakta ve rekabet üstünlüğünü korumaktadır.
Gap İnşaat özellikle zorluk derecesi yüksek bölgelerde üstlendiği anahtar teslim projelerdeki başarılarıyla kendini benzerine oldukça ender rastlanacak bir pozisyonda konumlandırmıştır. Gap İnşaat’ın, Türkmenistan’da gerçekleştirdiği projeler, bir inşaat projesi olmanın dışında Türkmenistan ekonomisine direkt olarak katma değer sağlayan “benzersiz projeler” olarak değerlendirilmektedir. Gap İnşaat, bir ülkenin yapılanma, gelişim ve kalkınma döneminde, kendi uzmanlık alanları ile rol alabilmekten her zaman büyük gurur ve memnuniyet duymaktadır.
Bu tecrübelerini bir çok benzer süreçteki ülke yönetici ve karar mercileri ile de paylaşmayı özellikle önemsemektedir. Bu bağlamda Gap İnşaat, Aşkabat’ta merkez şubesi ve tüm Türkmenistan’a yayılı şantiyeleri ile faaliyetlerine devam etmektedir. Şirketin Türkmenistan teşkilatı, genel merkezinin teknik lojistik desteği ile başta Türkmenistan Tekstil Endüstrisi Bakanlığı’nın tekstil yatırımı projeleri olmak üzere, çeşitli bakanlık ve resmi kuruluşların üstyapı, lüks konut, iş merkezi ve endüstriyel tesis projelerini üstlenmektedir. Hastaneden kütüphaneye, konuttan endüstriyel tesis inşasına kadar birçok projede tercih edilen ve saygın bir şirket olan Gap İnşaat, farklılık yaratan tasarımları ve güçlü proje ekibi ile başarılı çalışmalar sergilemektedir. Türkmenistan’daki tecrübesi ve iş ahlakı ile en çok rağbet gören inşaat firmalarından olan Gap İnşaat, son dönemlerde özellikle bu ülkede enerji yatırımlarıyla ilgilenen uluslararası firmalarla işbirliği kurarak kendi bilgi ve tecrübelerinden faydalandırmaktadır.
Irak’ta son dönemin en prestijli projesini üstlenerek, Bağdat Uluslararası Havalimanı’nı şehir merkezine bağlayan 19 kilometrelik otoyol ıslah çalışması ve 1 milyon 600 bin metrekarelik çevre düzenlemesi projesini üstlenen Gap İnşaat, savaş sonrası kentin yapısal ihtiyaçlarının karşılanması ve güzelleştirilmesine yönelik faaliyetleri ile örnek bir çalışmaya imza atmaktadır.
Gap İnşaat, gelişen Afrika kıtasında bir ilk olan, kendi enerjisini kendi üretebilme özelliğine sahip Sudan Telekom binasını tamamlayarak, bu bölgenin en yüksek binasının inşasını gerçekleştirmiştir.
Gap İnşaat, Körfez Ülkeleri, Özbekistan, Rusya, Katar gibi birçok ülkede inşaat üretim, iş ve proje geliştirme faaliyetlerine devam etmektedir.
Gap İnşaat, yurt dışında olduğu gibi yurt içinde de üstlendiği önemli projelerle faaliyetlerine devam etmektedir. Yurt içi gayrimenkul projelerinin gelişim, yatırım, pazarlama ve proje yönetim süreçlerini Çalık Gayrimenkul yönetimi altında toplayarak, deneyimli ekibi ile çalışmalarını sürdürmektedir.
Gap İnşaat, İstanbul’un tarihini yeniden canlandırarak, önemli bir sosyal sorumluluk olan kentsel yenileme ve dönüşüm projeleri ile İstanbul’un yeniden yapılandırılmasında, özel sektör firması olarak en ciddi rolü üstlenmiş durumdadır. Tarlabaşı Kentsel Dönüşüm Projesi ile semtte yaklaşık 20 bin metrekarelik alandaki binaların, binaların arasındaki sokakların ve tüm altyapının mimari dokusuna uygun olarak yenilenmesine başlamıştır. Aynı zamanda Türkiye’de kamu ve özel sektör ortaklığıyla yapılan, tüm dünyanın merakla izlediği ikinci yenileme projesini, İstanbul Tarihi Yarımada’da Fener-Balat-Ayvansaray bölgesinde gerçekleştirmektedir. Mülkiyet ve tarihi mirasları nedeniyle, hem fiziksel hem de sosyo-ekonomik açıdan birçok çözülmesi gereken konuyu içinde barındıran bölgenin yenilenmesi için en iyi ve kapsamlı hizmeti sunmaya devam etmektedir.
Gap İnşaat, TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO ile gerçekleştirdiği gelir ortaklığı yöntemiyle İstanbul’un en değerli arazisi üzerinde “niş” bir konut projesine başlamıştır. “Şehrizar Konakları”, Boğaziçi’nin en görkemli yerlerinden ve İstanbul’un merkezi noktalarından biri olan Burhaniye’de, yaşam kalitelerini yükseltmek adına şehrin dışına çıkan ailelerin geri dönüşü için en iyi ve alternatifsiz yaşam alanı olarak projelendirilmiştir. İnşaatı devam eden projenin öngörüldüğü tarihte bitmesi ile İstanbul marka mekanlarından birisine daha kavuşmuş olacaktır.
Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) üyesi olan Gap İnşaat, hizmet verdiği tüm alanlarda ve inşaat üretim süreçlerinde son teknolojiyi kullanarak, müşteri odaklı çözüm üretme ve kaliteli hizmet verme anlayışı ile sürdürülebilir bir büyüme yakalamıştır. Yurt içi ve yurt dışındaki önemli çalışmaları doğrultusunda ulaşmış olduğu evrensel boyutu ile ISO 9001 Kalite Yönetim, ISO 14001 Çevre Yönetim ve ISO 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, Entegre Yönetim Sistemi belgelerine de sahiptir. Gap İnşaat, SAP ortamında geliştirdiği bütünleşik yönetim sistemi ile ERP, CRM vb. bazlı tüm iş kabiliyetlerini dünyanın neresinde olursa olsun aynı anda ve aynı kapasitede etkin olarak kullanabilen, dünya üzerinde sayılı bir kaç firmadan birisi olmanın övüncünü de yaşamaktadır.
 
Finans Merkezi
Dünya Ekonomisinin Kalbi

Yaklaşık 800.000 m² üzerine inşa edilecek dev bir finans merkezi ile dünya ekonomisinin nabzı artık burada, İstanbul Ataşehir’de atacak. Topkapı Sarayı ve Kapalı Çarşı’dan esinlenen mimarisiyle, İstanbul’un dokusunu da yansıtacak bu finans merkezi ile Türkiye, dünya ekonomisine de yön verecek.
New York, Londra ve Dubai’deki finans merkezlerinden daha büyük bir alanı kapsayacak olan İstanbul Finans Merkezi 2milyon 500bin m²’yi aşan toplam inşaat alanı ile göz dolduracak. İçerisinde ofis dışında çeşitli fonksiyonların da bulunacağı İstanbul Finans Merkezi, bölgeye getireceği canlılığın yanı sıra, tüm dünyanın dikkatini de buraya toplayacak.
Tarihte sayısız medeniyete ev sahipliği yapmış, yeniliklerin başladığı bu topraklarda atılacak her adım, buna değmeliydi. İstanbul için en iyisini yapmaktı hayalimiz ve çağ açıp kapatan bu şehirde yükselen bir yeni çağ projesi geliştirdik: Metropol İstanbul
Yeni kurulacak finans merkezi ile, dünyanın finans üssü olmaya aday İstanbul Ataşehir’de gerçekleşen bir ilk...
Avrupa’nın en yüksek yapılarından biri olacak kulesi, rezidans ve ofis yaşamına bambaşka bir bakış açısı getiren konsepti, 400 metrelik uzunluğuyla İstanbul’un en moda alışveriş caddesini içinde barındıran şehrin en büyük ve prestijli 160.000 metre kare olan alışveriş ve yaşam merkezi, 17 salonu ile Anadolu Yakası’nın en büyük sinema salonu gibi birçok en’e sahip Metropol İstanbul, İstanbul’a gerçekten çok yakışacak.
Mimari açıdan hayranlık uyandıran, heyecan verici bir tasarım...
Birçok uluslararası başarının altında imzası olan RMJM’in tasarladığı, sayısız ödül almış projenin mühendisi olan HYDER’in mühendislik çalışmalarını gerçekleştirdiği, en iyilere ev sahipliği yapan en’lerle dolu bir hikaye.

Etiketler

emlak satılık daire konut ev lüks residence rezidans villa peyzaj ofis yeni proje yapı markalı marka özel projeler huzur eğlence doğa ulaşım adres konak bahçe havuz park yerleşim alışveriş güvenlik site konsept yeşil kule apartman fiyat al satınal satın nekadar tasarım mimarlık mühendislik inşaat firma

Fotoğraflar

Yorum Ekle