KENTSEL ALANLAR

MARMARİS ADAKÖY

Görüntülenme - 13819 Yorum Ekle

Hakkımızda

Marmaris koyunun deniz sporlarına elverişli bir bölgesidir. Aktaş ve Adaağzı yerleşim bölgelerinde müstakil, 2 katlı, son derece güzel yapıların yeraldığı sakin bir bölgedir.

Marmaris’ten gelip Aktaş, Adaağzı ve Yalancı Boğaz’dan geçen 8 km uzunluğundaki yol “Cennet Adası”nda son bulur. Marmaris’e en yakın köy olmasına rağmen Bill Gates, Abramoviç gibi ünlülerin özel yatlarıyla rahatsız edilmeden tatil yapabildiği çok özel koylara ve dalış noktalarına sahiptir.

Köyün sınırları içinde bulunan ve Türkiye’nin en önemli deniz üssü olan Aksaz Deniz Üs Komutanlığı, başta NATO gemileri olmak üzere birçok yerli-yabancı deniz aracının ziyaret ettiği bir limandır.

Marmaris’e en yakın dinlenme ve piknik yerleri de Adaköy çevresindedir. Aktaş sahilindeki yeme-içme ve dinlenme alanları yaz-kış tercih edilen ve sakin bir ortam arayanların mekânıdır. Köy aynı zamanda, çam balı üreticilerinin en yoğun kullandığı alanlar arasındadır. Arıcılar çam balıyla birlikte püren balını da fazlaca üretirler.

Adaköy is a site in Marmaris cove, available for aquatics. Aktaş and Adaağzı settlements form a calm region where detached, two-storey beautiful houses are located.

The 8 km road coming from Marmaris passes through Aktaş, Adaağzı and Yalancı Boğaz, before ending at CennetIsland. Even though Adaköy is the closest village to Marmaris, it possesses unique coves and diving sites where celebrities such as Bill Gates and Abramovich can come and pass their holiday off the shore on their yacht.

Aksaz Naval Base Command in the village is the most important naval base inTurkey. It is a harbour visited by many domestic or foreign vessels, NATO ships above all.

Adaköy also comprises the recreation and picnic sites closest to Marmaris. The refreshments and recreation areas on Aktaş shore are preferred in all seasons by persons who look for a calm environment. Besides, the village is among settlements with most honeydew honey producers.

Etiketler

adaköye nasıl gidilir nerede ada tatili yatch voyage holiday

Yorum Ekle