Hakkımızda


Bu faydalı sabunlardan biri de kükürtlü sabundur. Kurutucu, antiseptik ve antibakteriyel özellikleri sayesinde, sivilce ve akne oluşumuna sebep olan yağlanmayı azaltır ve zararlı mikroorganizmaların oluşumunu önler. Yağlı ve sivilcelenmeye müsait bir cilt yapınız varsa, cilt temizliğinizdekükürtlü sabunkullanarak, sivilce oluşumunu önceden engelleyebilir yahut oluşmuş sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

Kükürtlü sabunun ciltteki siyah noktaları da azaltıcı etkisi vardır. Peeling etkisi sağlayarak, cilt yüzeyindeki pürüzlü tabakayı traşlayan ve cilt altında kalmış sivilceleri, cilt yüzeyine çıkamadan kurutan etkileri vardır.


 


    Ciltteki ölü tabakayı temizleyerek daha pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlar
    Yağlı ciltlerde yağ oranını dengeleyerek sivilce oluşumunu engeller
    Ciltte bulunan siyah noktaların giderilmesine yardımcı olur
    Yağlı saçlarda yağlanmayı azaltır
    Cilt altında oluşan sivilcelerin tedavisinde etkilidir

Yağlı ciltler için son derece yararlı olan kükürtlü sabun, kuru ciltler için ise bir o kadar zararlıdır. Kuru ciltlerde kullanıldığında egzamaya neden olabilir, kuru saçlarda ise kepek oluşumuna neden olabilmektedir.Kükürtlü sabun ciltte alerjik olarak meydana gelen rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Kükürt sabununun anti bakteriyel ve antiseptik özelliği olmasından dolayı ciltteki sivilceleri, siyah noktaları geçirici özelliği bulunmaktadır. Uyuz gibi ciltte kaşıntı meydana getiren hastalıkları geçirici etkisi vardır. Kükürtlü sabun özellikle yağlı ciltlere iyi gelmektedir.

Yağlı cildin fazla yağını emici özelliği bulunmaktadır. Yine aynı şekilde yağlı saçlarda da kükürtlü sabun kullanmakta fayda vardır ciltte ki yağı arındırdığı gibi saçtaki yağı da azaltıcı etkisi vardır. Ancak kükürtlü sabunu fazla bir şekilde cilde ve saça uygulamak cildin ve saçın fazla kurumasına sebep olabilir. Bu yüzden kuru saça ve kuru cilde sahip olan kişilerin kükürtlü sabun kullanmaları önerilmez. Kükürtlü sabun ayrıca ölü cilt tabakasını temizlemek içinde kullanılan bir sabun çeşididir.

 

Etiketler

Kükürtlü Kükürtlü sabun Kükürtlü sabunun faydaları Kükürtlü sabun ne işe yarar Kükürtlü sabun nedir

Fotoğraflar

Yorum Ekle