BEYAZ EŞYA BOSTANLI - SİEMENS -BOSCH -SAMSUNG -ARÇELİK

Hakkımızda

Beyaz Eşya Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Evlerimizde ve iş yerlerimizde kullandığımız beyaz eşyalar günlük yaşantımızın olmaz ise olmazlarıdır. Bundan ötürü şeçim çok önemlidir.Ülkemizde belli başlı beyaz eşya markaları  Siemens,Arçelik, Bosch,Samsung,Vestel, Demirdöküm,Profilo gibi markalar

olup, bunların arasından sağlıklı tercih yapabilmeliyiz...Tüketici olarak en öncelikli bakmamız gereken genel konu fiyat performans olup sonrasında ise firmanın arkasında durduğu teknik servis ve garanti kapsamındaki şartlardır.

 
-Size uygun programları olması;

-İç hacminin günlük kullanıma uygunluğu

-Evinizde koyacağımız yerin ölçüleri mutlaka dikkat etmelisiniz...

Enerji tüketimi mutlak suretle A+,A++,A+++ tercihlerinden biri olmalıdır. Ürünün enerjiyi verimli kullanım oranı A,B,C,D,E,G harfleriyle sembolize ediliyor. A sınıfı ürünler yüksek verimlilik oranına sahipken, G sınıfına doğru verim düşüyor. Dolayısıyla aynı iş çok daha fazla enerjiyle yapılmış oluyor.
Örneğin A sınıfı yerine C sınıfı bir buzdolabı kullandığımızda %45 daha fazla enerji tüketmiş oluyoruz.

A++ enerji seviyesi günde 0.5 Kilovat değerinde bir enerji tüketilmektedir. 0.5 kw. 40 wat değerinde bir lambanın 12 saat yanmasına eşdeğer bir tüketimdir.
Bizim kendi markamız, Avrupa'nın en düşük enerji tüketen buzdolabı seçilen modeli ise günlük 0.37Kw enerji tüketimine sahiptir.

 

Etiketler

Beyaz Eşya Bostanlı siemens bostanlı bosch bostanlı samsung bostanlı

Yorum Ekle