leminiz Yaplyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
English

Mekan360.com Logo

Türkiye'nin Mekan Portalı
"Mihran Hanım Konağı", Avrupa Komisyonu ve Europa Nostra tarafından düzenlenen "Avrupa Korumacılık Ödülleri" kapsamında jüri özel mansiyon ödülüne layık görüldü.

Edirne'de bir butik otel, Avrupa Komisyonu ve Europa Nostra tarafından düzenlenen "Avrupa Korumacılık Ödülleri" kapsamında jüri özel mansiyon ödülüne layık görüldü.

Alınan bilgiye göre, Hollanda'da kurulan kültürel mirasın korunması konusunda yaklaşık 50 ülkeden 250 sivil toplum kuruluşunun  desteklediği Avrupa'nın en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olarak gösterilen, Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi'nin desteklediği kültürel mirasın korunmasına dair önemli bir konfederasyon olan Europa Nostra'nın restorasyon dalındaki juri özel ödülünü bu yıl Türkiye'den Mihran Hanım Konağı aldı.

Viyana'da hafta sonu tarihi tiyatro salonu Burgtheatre'de düzenlenen ödül törenine katılan butik otelin sahibi Celal Acar, ödülü Europa Nostra Başkanı Placido Domingo'dan aldı.

Konak hakkında
 Mihran Hanım Konağı, yaklaşık 110 yıl önce çok kültürlü Osmanlı mimarisi olarak dönemin belediye başkanı Dilaver Bey tarafından Kaleiçi semtinde yaptırıldı. Edirne'de Doktor Vasil Mayısyan o dönemde konağı hem konut hem de muayenehane olarak kullandı. Konuk, bu nedenle yerel kaynaklarda "Doktorun Evi" olarak biliniyor.
Çok kültürlü mimariye örnek olarak gösterilen Konak, 6 yıllık restorasyonun ardından şu anda butik otel olarak hizmet veriyor.

Edirne'deki Butik Otel Europa Nostra Restorasyon Ödülünü Aldı

'Mihran Hanım Konağı', Avrupa Komisyonu ve Europa Nostra tarafından düzenlenen 'Avrupa Korumacılık Ödülleri' kapsamında jüri özel mansiyon ödülüne layık görüldü. Edirne'de bir butik otel, Avrupa Komisyonu ve Europa Nostra tarafından düzenlenen 'Avrupa Korumacılık Ödülleri' kapsamında jüri özel mansiyon ödülüne layık görüldü. Alınan bilgiye...
Deprecated: Function session_is_registered() is deprecated in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/footer2.php on line 90 Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/footer2.php on line 92