Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/header.php on line 264 UZUN KÖPRÜ-Edirne--edirne-uzun-kopru-Mekan360.com - Ana Sayfa
leminiz Yaplyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

Sanal Tur | Foto Galeri | Video Galeri | Haritada Göster

English
Reklamı Gizle

Mekan Bilgisi

II. Sultan Murat Varna seferinden dönerken Ergene Nehri'ne geldiğinde orduları ile su taşkınlığından dolayı nehri geçememiş ve geceyi nehrin sahilindeki bayırda geçirmek zorunda kalmıştır.
Gelibolu istikametine gidebilmesi için nehrin üzerine bir köprü yapılmasının llüzumlu bul-muş ve hemen inşaatı için emir vermiştir. Bu emir üzerine Mimar Muslihiddin tarafından 1426 yılında inşaata başlanmış ve 1443 yılında sona ermiştir.
18 sene gibi uzun bir müddet süren bu muazzam eser 1392 m. uzunluğunda, 5,5 m. genişliğinde ve 174 kemerli olarak inşa edilmiştir.
Köprünün inşaatı ile Cesri-i Ergene adıyla bir kasaba kurulmuş ve bugünlere kadar gelmiştir. Köprü ayrıca dünyanın en uzun taş köprüsü özelliğini de hala korumaktadır.
Hata Bildir
Arkadaşına Tavsiye Et
Editöre Mesaj
Web Sayfana Ekle

UZUN KÖPRÜ

Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/anasayfa.php on line 347 Warning: file_get_contents(http://fairarena.com/sorgu.php?fid=22664): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/anasayfa.php on line 347

Bu firmaya ait kayıtlar 1833. kez ziyaret edilmektedir.

Benzer Mekanlar


... Yükleniyor ...

KONAKLAMA


... Yükleniyor ...