Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/header.php on line 264 ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ YAĞI---uzum-cekirdegi-uzum-cekirdegi-yagi-uzum-cekirdegi-yagi-ne-ise-yarar-uzum-cekirdegi-yagi-faydalari-bitkisel-yaglar-saglik-yaglari-Mekan360.com - Ana Sayfa
leminiz Yaplyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

Sanal Tur | Foto Galeri | Video Galeri | Haritada Göster

English
Reklamı Gizle

Hakkımızda

 Üzüm çekirdeği yağına üzüm yağı da denilmektedir. Üzüm yağı, Vitis vinifera adı verilen üzüm çeşidinin tohumlarının ezilmesi ile elde edilen bir bitkisel yağdır. Üzüm yağı genel olarak salata ve yemeklerde kullanılabilir. Üzüm yağı salata sosları ve değişik sosların hazırlanmasında, pişirme, kızartma için kullanılabilir. Yanı sıra haricen kullanımda da şifa kaynağı olması söz konusudur. Üzüm çekirdeği yağı masaj olarak dış deriye uygulandığında şaşırtıcı sonuçlar göstermektedir. Üzüm çekirdeği yağı çoğu insan tarafından tercih edilen çok hafif, tatlı ve ince bir aromaya sahiptir. Genellikle rengi açık, bazen de sarı / yeşil bir görünüm sergilemektedir.  Öncelikle İtalya’da üretilmekte olan üzüm çekirdeği yağı,  cilde kolayca nüfuz edebilme özelliğine sahiptir. Diğer üretici ülkeler arasında İspanya, Fransa ve Arjantin bulunmaktadır.Üzüm çekirdeğindeki linoleik asit yağ asitleri hücre zarı ve cilt için gerekli olan yüksek bir içeriğe sahiptir.

Üzüm çekirdeği yağı kalp sağlığı için çok faydalı bir yağdır. Kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltır. Romatizmal ağrılara da iyi gelmektedir. Üzüm çekirdeği yağı antioksidan içeriklidir. Üzüm çekirdeği cildin sarkmasını önler ve cildin kırışmasını önler. Cilde çok faydalı olan üzüm çekirdeği yağı cildi gençleştirir, cilde doğal bir nemlilik verir.


 


Üzüm çekirdeği yağı cilt nemlendirme kontrolü için tercih edilen bir kozmetik üründür. Üzüm çekirdeği yağı gerçekten harika bir nemlendirici olarak cildi besleyerek hizmet eder. Bu yağ cilde parlak bir dokunuş katar. Hafif ve ince bir yağ olduğu için üzüm çekirdeği yağı aromaterapide kullanılan temel yağlardandır. Üzüm çekirdeği yağı güçlü bir antioksidandır. Bu antioksidanlar E vitamininden 50 kat, C vitamininden ise 20 kat daha güçlüdür.

KALP SAĞLIĞI: Üzüm çekirdeği yağı düşük total kolesterole yardımcı olur. Faydalı HDL (yüksek yoğunluklu lipoprotein) konsantrasyonu artırır.  Aşırı kolesterolü vücut hücrelerinden geri taşıyarak karaciğerden uzaklaştırılmasını sağlar. Yanı sıra yapılan bir çalışmada, araştırmacılar üzüm çekirdeği yağının arterlerde kalp krizi ve inmeye neden olan plakların serbest kalmasına yardımcı olduğunu tespit etmişlerdir.
MEME SAĞLIĞI: Üzüm çekirdeği yağı, kanser olmayan meme kistlerinden meydana gelen bazı şişliklerin küçülmesine yardımcı olabilir.
DOLAŞIM SAĞLIĞI: Üzüm çekirdeği yağı cilt rengi ve cilt dokusunu iyileştirerek varislerin küçülmesine yardımcı olabilir. Bu yağ, C vitamini için bir katalizör görevi görür ve ekstremiteler dahil olmak üzere vücudun tüm alanları için besin açısından zengin kan akışını arttırır.
GÖZ SAĞLIĞI: Üzüm çekirdeği yağı gözdeki küçük kan damarlarının daha verimli çalışmasına neden olarak gözün görme yeteneği geliştirebilir.
Üzüm çekirdeği yağının bilinen diğer özellikleri faydaları şunlardır;
 


    Ağız içi yaraları için destek bir üründür.
    Kalp hastalıkları riskini azaltır.
    Vücutta oluşan serbest radikallerin verdiği hasarı tersine çevirir.
    Her türlü gıdaya karıştırılarak tüketilebilir.
    Cilt kırışıklıklarını giderir ve cilt sarkmasını önler.
    Yorgun ve ağrıyan vücut için büyük bir rahatlama sağlar.
    Eklem, damar ve vücut doku esnekliği artırmak için fayda sağlar. Üzüm çekirdeği yağı artriti önlemeye yardımcı olabilir. Eğer artritten muzdaripseniz, üzüm çekirdeği yağı iltihap nedenli ağrıları azaltabilir.
    Kan dolaşımını hızlandırır ve alerjiye neden olan histamin maddesinin oluşumunu önler.
    Astım semptomları azaltır.

Cilt toniği olarak kullanılabilir. Kış aylarında kurumuş cildi nemlendirmeye yarar. Güneş ışınlarına karşıda cildi koruma özelliğine sahiptir. Cildi pürüzsüz hale getirir. Üzüm çekirdeği yağının bacaklarda ki varisleri geçirme özelliği bulunmaktadır. Hemoroit hastalığı içinde çözüm olarak kullanılan bir yağ türüdür. Kullanım şekli 1 çay bardağı suya 2-3 damla damlatılarak içilir.
Cilde masaj yapılarak uygulanır.

 

Hata Bildir
Arkadaşına Tavsiye Et
Editöre Mesaj
Web Sayfana Ekle

ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ YAĞI

Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/anasayfa.php on line 347 Warning: file_get_contents(http://fairarena.com/sorgu.php?fid=23358): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/anasayfa.php on line 347

Bu firmaya ait kayıtlar 5168. kez ziyaret edilmektedir.

En Yakın Gezİ Mekanları


... Yükleniyor ...

EN YAKIN TARİHİ MEKANLAR


... Yükleniyor ...

EN YAKIN KÜLTÜREL&ETKİNLİK MKN.


... Yükleniyor ...

ŞEHİR PANORAMALARI


... Yükleniyor ...

Anı Defteri


... Yükleniyor ...