Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/header.php on line 264 ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ-Izmir-KARŞIYAKA-uzum-uzum-cekirdegi-uzum-cekirdegi-ne-ise-yarar-uzum-cekirdegi-nedir-uzum-cekirdeginin-faydalari-Mekan360.com - Ana Sayfa
leminiz Yaplyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

Sanal Tur | Foto Galeri | Video Galeri | Haritada Göster

English
Reklamı Gizle

Hakkımızda

 
 


Üzüm çekirdeği kansızlığa çok faydalı olmasıyla bilinir. Sindirim sistemi bozukluklarını giderir. Sindirimi kolaylaştırır. Güçlü bir antioksidana sahiptir. Üzüm çekirdeği kalbe de faydalı olmasıyla bilinir özellikle kalpte ki ritim bozukluğunu giderir. Yaşlanma karşıtıdır, cilde çok faydalı bir besindir.

Üzüm, binlerce yıldan beri önemli besin maddelerini taşıyan bir gıda olarak tüketilmektedir. Geçmişten günümüze insan sağlığı üzerinde olumlu etkiler medikal açıdan da değerli bir gıda olduğunu göstermiştir. Yapılan araştırmalara göre tespit edilen en güçlü antioksidandır. E Vitamininden 50, C V itamininden 20 kat daha güçlüdür. Serbest radikaller, vücut fonksiyonları sonucu oluşan ve ya sigara, hava kirliliği,radyon, ultraviyole ışınları gibi çevresel toksinler dişarıdan alınır Üzüm Çekirdeğinde bulunan antioksidanlar bu serbest radikalleri etkisiz hale getirir. 

- Bağ dokusunu güçlendirerek cildin elastikiyetini ve sıkılığını arttırılmasında etkilidir
- Antiaging etkiye sahip
- Kanser önleyici olarak kullanılır
- Damar sertliğine karşı etkili
- Romatiazmal hastalıklarda yardımcı
- Göz sağlığı için kullanılır
- Hiper ( yüksek ) tansiyonda etkili
- Varis tedavisinde yardımcı
- Üzüm çekirdeği damarları korur. Damar sertiğini önler. Kalp krizi riskini azaltır. İyi kolesterolün yükselmesine kötü kolesterolün azalmasına katkıda bulunması üzüm çekirdeğinin faydaları arasındadır.
- Üzüm çekirdeği antioksidan etkisi ile kansere karşı koruyucudur. Bu yönüyle kanserin engellenmesine yardım eder. Aynı zamanda kanser tedavisinde meydana gelen olumsuzlukların daha az yaşanmasına katkıda bulunduğu da tespit edilmiştir.
- Zayıflamış kan damarlarını kuvvetlendirir. Yüksek tansiyon hastalarında kılcal damarları güçlendirdiği görülmüştür.
- Gözlerdeki kılcal damarlarda kan dolaşımını kuvvetlendirir. Gözün saydam tabakasını korur. Devamlı bilgisayar kullananların göz sağlığını korumaları için de uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.
- Yaşlanmaya bağlı görme gücünde bozulma meydana gelmesi gibi sorunları engelleyici özelliği vardır. Maküler dejenerasyon ve kataraktan koruması üzüm çekirdeğinin göz sağlığı için önemini gösterir.
- Üzüm çekirdeği özü kan ve lenf dolaşımını düzenler.
- Cildin bağdokusunda olan kollajeni güçlendirir. Uzum cekirdegi cilt üzerinde de olumlu faydalar sağlar. Bağ dokusunu kuvvetlendirerek cildin sarkamasını önler.
- Solgun cansız cilde sahip olanlar ve cilt kırışıklığından şikayet edenler için üzüm çekirdeği doğal bir yardımcıdır. Cildin daha sıkı ve elastik olmasını sağlar. Hücre yenileyici etkisiyle cildin güzelleşmesini sağlar.
- Hücre koruyucu etkisinden dolayı kozmetik alanında da oldukça popüler olmuştur. Cilt ve dudak koruyucu ürünler, yüz ve vücut kremleri gibi ürünlerde de kullanılmaktadır.
- Üzüm çekirdeğinin yararları arasında histamin salgısını azaltarak alerjiye karşı önleyici etkide bulunması da vardır.
- Basur ve varis gibi toplardamar yetersizliklerinde yararlıdır.
- Üzüm çekirdeğinin faydası sedef ve egzama gibi deri rahatsızlıklarında da önemlidir.
- Dişetinde kanama sorunu olanlar içinde üzüm cekirdegi faydalıdır.
- Saç sağlığı ve üzüm çekirdeği : Üzüm çekirdeği saç büyümesini uyarabilir. Üzüm çekirdeği ile yapılan bir araştırmada saç hücrelerinin arttığı görülmüştür.
- Üzüm çekirdegi C vitamininin etkisini artırır.
 


Üzüm çekirdeği düzenli olarak tüketildiğinde prostat, akciğer, kolon, mide, meme kanserlerinin oluşumunu engeller. Üzüm çekirdeği toplardamar yetersizliği rahatsızlığına da fayda sağlamaktadır. Beyne ve kalbe giden kan akımını düzenleme etkisine sahiptir. Varis rahatsızlığı olan kişilerin de üzüm çekirdeği tüketmelerinde fayda vardır.

.

..

..

..

Hata Bildir
Arkadaşına Tavsiye Et
Editöre Mesaj
Web Sayfana Ekle

ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ

Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/anasayfa.php on line 347 Warning: file_get_contents(http://fairarena.com/sorgu.php?fid=23376): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/anasayfa.php on line 347

Bu firmaya ait kayıtlar 5712. kez ziyaret edilmektedir.

En Yakın Gezİ Mekanları


... Yükleniyor ...

EN YAKIN TARİHİ MEKANLAR


... Yükleniyor ...

EN YAKIN KÜLTÜREL&ETKİNLİK MKN.


... Yükleniyor ...

ŞEHİR PANORAMALARI


... Yükleniyor ...