leminiz Yaplyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

Foto Galeri | Video Galeri | Haritada Göster

English

Hakkımızda

Türkiye Prefabrik Beton/Betonarme Yapı ve Elemanı Üreten Kuruluş Mensupları Birliği, kısa adı ile Türkiye Prefabrik Birliği, prefabrikasyon alanında deneyimli 20 kuruluşun bir araya gelmesi ile 16 Aralık 1984 tarihinde kurulmuştur ve merkezi Ankara'dadır.
Birliğin amacı, Türkiye'de prefabrikasyonu tanıtmak ve yaygınlaştırmak, prefabrikasyonun teknolojik altyapısını oluşturmak, mesleki ilerleme ve dayanışmayı sağlamak suretiyle üyelerinin teknik ve ekonomik gelişmelerini ulusal çıkarlar doğrultusunda yönlendirmektir.

Türkiye Prefabrik Birliği’nin en önemli çalışma alanlarından birisi  üyelerinin denetlenmesidir. Birlik üyeleri her yıl düzenli olarak bağımsız denetçiler tarafından TPB Bağımsız Kalite Denetim ve Güvence Sistemi çerçevesinde denetlenmekte ve belgelenmektedir. Kalite konusunda gösterilen bu hassasiyetin önemi son Bingöl depreminde bir kez daha kanıtlanmıştır. Birlik üyesi iki firmanın Bingöl’deki yapıları (ki bir firmanın yapıları 5 katlı 26 bloktan oluşmaktadır) depremde hiçbir hasar görmemiştir. 

 Türkiye Prefabrik Birliği 1994 yılında Uluslararası Prefabrike Beton Üreticileri Bürosu (Bureau International du Beton Manufacture - BIBM) üyeliğine kabul edilmiştir. 1999-2002 döneminde Türkiye Prefabrik Birliği başkanı BIBM başkanlığına seçilmiş ve bu nedenle 17. Uluslar arası BIBM Teknik Kongresi Türkiye’de yapılmıştır. Büyük beğeni toplayan bu kongre, beton prefabrikasyon konusunda Türkiye’de yapılan ilk uluslar arası kongredir.

 Türkiye Prefabrik Birliği bütün bu faaliyetleri ile gerek ülke içinde gerekse uluslar arası platformda beton prefabrikasyon konusunda önemli ve saygın bir referans kuruluşu olarak tanınmaktadır

Hata Bildir
Arkadaşına Tavsiye Et
Editöre Mesaj
Web Sayfana Ekle

TÜRKİYE PREFABRİK BİRLİĞİ -Fair Arena Standı

Bu firmaya ait kayıtlar 4387. kez ziyaret edilmektedir.