Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/header.php on line 264 TATLI ELMA YAĞI-Izmir-KARŞIYAKA-tatli-elma-tatli-elma-yagi-tatli-elma-yagi-nasil-kullanilir-tatli-elma-yagi-faydalari-bitkisel-yaglar-saglik-yaglari-Mekan360.com - Ana Sayfa
leminiz Yaplyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

Sanal Tur | Foto Galeri | Video Galeri | Haritada Göster

English
Reklamı Gizle

Hakkımızda

 
 

Tatlı elma yağı bebeklerde meydana gelen gaz sıkıntısına çözüm olarak kullanılan bir yağ çeşididir. Hamilelikte meydana gelen kusmayı ve bulantıyı kesme etkisi vardır. Tatlı elma yağı cilde uygulandığı zaman ciltteki sivilceleri giderme etkisi vardır. Bronşit ve astım hastalarının kullanmasında fayda vardır tatlı elma yağı bu hastalıklara iyi gelen bir yağdır.

Bebeklerin en önemli sorunlarından birisi gaz sorunudur. Bütün anne ve babalar bebeklerinin gaz sorununu gidermek için değişik yöntem ve teknikler uygular. Bu yöntemlerin en etkilisi elma yağının kullanılmasıdır.
İnsanlar vücutlarındaki pisliklerini dışkı ve ter yolu ile atar. Ter yolu ile vücuttan çıkan pislik gerisinde hoş olmayan koku bırakır. İnsanlar bu kötü kokuyu gidermek için parfüm deodorant kullanır. Elma yağının en önemli faydalarından birisi insandaki bu ter kokusunu gidermesidir.


Bebeklerin en önemli sıkıntılarından birisi idrar konusunda sıkıntı çekmesidir. Vücuttaki pislikleri su yolu ile dışarı atmak için vücutta yeteri kadar idrarın birikmesi gerekir. Elma yağı vücuttaki idrarın birikerek sağlıklı bir boşaltım işleminin gerçekleşmesini sağlar.
Elma yağı bronşit hastalığının tedavisinde kullanılır.
Elma yağı adet düzensizliği sorunu yaşayan insanların sorunlarını giderir. Ayrıca hormon dengelenmesinde aktif rol oynar.

Bebeklerde elma yağı, elma yağı ülkemizde çoğu bölgede adaçayı olarak tanınır. Ballı baklagiller familyasından gelen bir bitkiden elde edilen elma yağı, bitkinin yapraklarının distilasyonu ile elde edilmektedir. içeriğinde sincol, tüyon, pren ve barneol bulunmaktadır. En yaygın kullanım alanı bebek bakımı için kullanılmasıdır. Özellikle bebeklerde en önemli sorun olarak kabul edilen gaz sorununda en büyük yardımcı elma yağıdır. Bu dönemde bebeklerdeki gaz sorunu için çeşitli yöntemler kullanılabilir. Ancak elma yağının çok etkili olduğu bilinir. Elma yağı ayrıca hoş kokusu ile ciltte adeta hoş kokulu bir parfüm gibi kullanılabilir. Yetişkinlerde de ter kokusunun giderilmesi için kullanılabilir.Saç diplerine masaj yapılarak uygulandığı zaman saçı besler ve saça doğal bir parlaklık görüntüsü verir. Bedeni rahatlatır ve yorgunluğu giderir. Kötü kolesterolü düşürücü özelliği vardır. Tatlı elma yağı damar sertliğine iyi gelir ve kalp krizi riskini azaltır. Kandaki şeker oranını düşürür. Ciltteki uçukları giderme özelliği de vardır. Kullanım şekli 1 çay bardağı suya 2-3 damla damlatılarak içilir. Cilde ve saça masaj yapılarak uygulanmalıdır.

.

.

.

.

Hata Bildir
Arkadaşına Tavsiye Et
Editöre Mesaj
Web Sayfana Ekle

TATLI ELMA YAĞI

Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/anasayfa.php on line 347 Warning: file_get_contents(http://fairarena.com/sorgu.php?fid=23356): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/anasayfa.php on line 347

Bu firmaya ait kayıtlar 10347. kez ziyaret edilmektedir.

En Yakın Gezİ Mekanları


... Yükleniyor ...

EN YAKIN TARİHİ MEKANLAR


... Yükleniyor ...

EN YAKIN KÜLTÜREL&ETKİNLİK MKN.


... Yükleniyor ...

ŞEHİR PANORAMALARI


... Yükleniyor ...

Anı Defteri


... Yükleniyor ...