Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/header.php on line 264 SEYH HAMZA EL-KEBİR HZ AYDINLAR SİİRT-Siirt-AYDINLAR-islam--turbe-iman-takva-ibadet-ermis-seyh-Mekan360.com - Ana Sayfa
leminiz Yaplyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

Foto Galeri | Video Galeri | Haritada Göster

Mekan Bilgisi

Şeyh Hamza elKebir Hazretleri İslam tarihine, “Allahın Kılıcı” ünvanıyla geçen, Sureyi’nin Hums kendinde medfun büyük sahabi Ha­id bin Velid’in (ra) mübarek soyundandır. Bu, tevatür ve büyük zatların takriri ile sabittir. Ayrıca ceddimiz Şeyh İsmail Fakirullah’ın da meşhur Kuyu Kasidesi’nde zikrettiği üzere sahabelerden sadece Halid bin Velid’in (ra) mana meclisine gelmesi, Şeyh Hamza elKebir Hazretlerinin onun soyundan geldiğini mânen te’yit etmektedir.
Cedlerinden biri, H. 470 – M. 1077 ile H. 561 – M. 1166 yılları arasında yaşayan Şah-ı Geylani Şeyh Abdülkadir Hazretlerine muasır olmuş, hatta birbirlerine cübbe giydirip karşılıklı hila­fet alıp vermişlerdir.

Daha sonra Şeyh Hamza elKebir Hazretlerinin kesin olmamakla birlikte büyük ihtimalle birinci ya da ikinci dedesi Hums’un Tedmur kasabasından hicret edip Tillo’ya gelir ve burada yerleşir.

Şeyh Hazretlerinin doğum tarihiyle ilgili hiç bir esere rastlayamadık. Tevatürle sabit olan onun büyük velayeti ve Kutbiyyet makamına ulaşmış Tillo’nun başta gelen velilerden biri olduğudur.

Hata Bildir
Arkadaşına Tavsiye Et
Editöre Mesaj
Web Sayfana Ekle

SEYH HAMZA EL-KEBİR HZ AYDINLAR SİİRT

Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/anasayfa.php on line 347 Warning: file_get_contents(http://fairarena.com/sorgu.php?fid=17337): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/anasayfa.php on line 347

Bu firmaya ait kayıtlar 5663. kez ziyaret edilmektedir.

Benzer Mekanlar


... Yükleniyor ...

KONAKLAMA


... Yükleniyor ...