Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/header.php on line 264 ROMA KÖPRÜSÜ-Adana-KOZAN-kopru-tarihi-tarihi-roma-koprusu-adana-kopruleri-kozan-roma-kopru-kozanda-gezileek-yerler--Mekan360.com - Ana Sayfa
leminiz Yaplyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

Foto Galeri | Video Galeri | Haritada Göster

Mekan Bilgisi

Kilgen Çayı olarak da bilinen Kozan çayı üzerinde kurulmuştur. 8 ayrı gözü olan Roma dönemine ait tarihi köprü geçmişten günümüze Kozan'ı doğu-batı istikametinde birleştirmektedir.
M.S 325 tarihinde Roma İmparatorluğu döneminde yapıldığı bilinen köprü, Çukurova'da Roma dönemine ait en eski köprüdür. Köprünün uzunluğunun 70, genişliği ise 3.90 metredir.
Atatürk Parkı içerisinde bulunan tarihi köprünün restorasyonunun yapılıp tarihi dokusuna uygun bir şekilde gelecek kuşaklara aktarılması gerekmektedir.
Köprünün tarihi dokusuna uygun restore edilmesi Kozan'ın tarihi kimliğine çok büyük katkıda bulunacaktır.
Hata Bildir
Arkadaşına Tavsiye Et
Editöre Mesaj
Web Sayfana Ekle

ROMA KÖPRÜSÜ

Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/anasayfa.php on line 347 Warning: file_get_contents(http://fairarena.com/sorgu.php?fid=22421): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/anasayfa.php on line 347

Bu firmaya ait kayıtlar 4036. kez ziyaret edilmektedir.

Benzer Mekanlar


... Yükleniyor ...

KONAKLAMA


... Yükleniyor ...