Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/header.php on line 264 OZONLU KAYISI YAĞI -Izmir-KARŞIYAKA-ozonlu-kayisi-yagi-ozonlu-kayisi-yaginin-faydalari-ozonlu-kayisi-yagi-ne-ise-yarar-ozonlu-kayisi-yagi-nedir-Mekan360.com - Ana Sayfa
leminiz Yaplyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

Sanal Tur | Foto Galeri | Video Galeri | Haritada Göster

English
Reklamı Gizle

Hakkımızda

İçerisinde bol miktarda A, B, C ve P vitaminleri bulunduran kayısı, minareler bakımından da çok zengin bir meyvedir. Kalsiyum, demir, magnezyum, kükürt, bakır, fosfor ve krom içeren kayısını birçok faydası bulunmaktadır. Nisan ayında beyaz ve pembemsi çiçekler açan kayısı ağacının meyvesi oluşmaya başladı zaman yeşil renktedir. Olgunlaşmaya başladığı zaman ise sarımsı ve turuncu rengini alır. Birçok yurt dışı ülkelerinde yetiştirilen kayısının, en çok ve en lezzetlisi ülkemizin Malatya ilinde yetiştirilmektedir.

Ayrıca, Elazığ, Erzincan, Mersin, Antalya gibi illerimizde de yetişen kayısı, bu illerde genellikle sofralık amacı ile yetiştirilir. Kayısı yetiştiriciliğinde ana il olan Malatya da yetiştirilen kayısılar yurt dışına da ihraç edilmektedir. Haziran ayının sonlarına doğru toplanmaya başlanılan kayısı birçok şekilde tüketilmektedir. Sade olarak yeneceği gibi, kompostosu ve reçeli yapılarak da tüketilmektedir. Kurutularak da tüketilebilen kayısının pestili de yapılmaktadır. Faydaları bakımından çok zengin olan kayısının özellikle, akciğer ve cilt kanserine karşı önleyici özelliği vardır. Bunun yanı sıra, anemi yani kansızlık hastalığına da iyi gelen kayısı, vücuda kuvvet verir. Migren hastalığına karşı da iyi gelen kayısının sakinleştirici özelliği de vardır. Kayısının yağı da çıkarılarak faydalarından yararlanılmaktadır.

Kayısı çekirdeği yağı aynı zamanda selülitli bölgelere uygulanırsa bölgesel zayıflama ve incelme çabalarınızda da faydalı olur. Kayısı çekirdeği yağının zayıflamaya doğrudan etkisi olmasa da selülit hücrelerini eritmekte ve selülite bitkisel çözüm olarak öne çıkmaktadır.

Kayısı çekirdeği yağının faydaları bunlarla bitmez. Kayısı çekirdeği yağının faydaları arasında selülit tedavisi de yer almaktadır. Eczanelerde ve aktarlarda kayısı esansı olarak ta sorarak temin edebileceğiniz kayısı çekirdeği yağı faydaları çok olan ama hiç bir yan etkisi zararı olmayan bir bitkisel tedavi solüsyonudur. Kaysı çekirdeği‘nin bazı kimyasal işlemlerle yağının damıtılmasından elde edilen yağın şişelenmesinden ibarettir. Kayısı yağı aynı zamanda kalsiyum, magnezyum, karotin ve betakaroten maddelerini içeriyor. Kayısı yağı yaşlanmayla ortaya çıkan kırışıklıkları azaltıyor.

Ozonlu kayısı yağı cildin esnek kalmasını sağlar. Vücudun sarkmasını önler. Ozonlu kayısı yağı vücutta ki egzamaları, çeşitli enfeksiyonları tedavi etmeye de katkı sağlar. Kurumuş saçlara, yıpranmış saçlara ozonlu kayısı yağı uygulanabilir saç derisini besleyerek saç diplerinde bakteri oluşumunu, saç diplerinde ki rahatsızlıkları giderir.

Ozonlu kayısı yağı cilt bakımını sağlar. Kırışıklıkları giderir ve yaşlanma karşıtı olarak bilinir. Cildi ölü derilerden arındırır ve besler. Ozonlu kayısı yağı içerisinde barındırdığı oksijen sayesinde cildin nefes almasını sağlar.

 

.

.

.

.

Hata Bildir
Arkadaşına Tavsiye Et
Editöre Mesaj
Web Sayfana Ekle

OZONLU KAYISI YAĞI

Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/anasayfa.php on line 347 Warning: file_get_contents(http://fairarena.com/sorgu.php?fid=23407): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/anasayfa.php on line 347

Bu firmaya ait kayıtlar 3943. kez ziyaret edilmektedir.

En Yakın Gezİ Mekanları


... Yükleniyor ...

EN YAKIN TARİHİ MEKANLAR


... Yükleniyor ...

EN YAKIN KÜLTÜREL&ETKİNLİK MKN.


... Yükleniyor ...

ŞEHİR PANORAMALARI


... Yükleniyor ...