Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/header.php on line 264 OZONLU KAYISI -Izmir--ozonlu-kayisi-ozonlu-kayisinin-faydalari-ozonlu-kayisi-ne-ise-yarar-ozonlu-kayisi-nedir-Mekan360.com - Ana Sayfa
leminiz Yaplyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

Sanal Tur | Foto Galeri | Video Galeri | Haritada Göster

English
Reklamı Gizle

Hakkımızda

 

Ozonlu kayısı yağı cildin esnek kalmasını sağlar. Vücudun sarkmasını önler. Ozonlu kayısı yağı vücutta ki egzamaları, çeşitli enfeksiyonları tedavi etmeye de katkı sağlar. Kurumuş saçlara, yıpranmış saçlara ozonlu kayısı yağı uygulanabilir saç derisini besleyerek saç diplerinde bakteri oluşumunu, saç diplerinde ki rahatsızlıkları giderir.

İçerisinde bol miktarda A, B, C ve P vitaminleri bulunduran kayısı, minareler bakımından da çok zengin bir meyvedir. Kalsiyum, demir, magnezyum, kükürt, bakır, fosfor ve krom içeren kayısını birçok faydası bulunmaktadır. Nisan ayında beyaz ve pembemsi çiçekler açan kayısı ağacının meyvesi oluşmaya başladı zaman yeşil renktedir. Olgunlaşmaya başladığı zaman ise sarımsı ve turuncu rengini alır. Birçok yurt dışı ülkelerinde yetiştirilen kayısının, en çok ve en lezzetlisi ülkemizin Malatya ilinde yetiştirilmektedir. Ayrıca, Elazığ, Erzincan, Mersin, Antalya gibi illerimizde de yetişen kayısı, bu illerde genellikle sofralık amacı ile yetiştirilir. Kayısı yetiştiriciliğinde ana il olan Malatya da yetiştirilen kayısılar yurt dışına da ihraç edilmektedir. Haziran ayının sonlarına doğru toplanmaya başlanılan kayısı birçok şekilde tüketilmektedir. Sade olarak yeneceği gibi, kompostosu ve reçeli yapılarak da tüketilmektedir. Kurutularak da tüketilebilen kayısının pestili de yapılmaktadır. Faydaları bakımından çok zengin olan kayısının özellikle, akciğer ve cilt kanserine karşı önleyici özelliği vardır. Bunun yanı sıra, anemi yani kansızlık hastalığına da iyi gelen kayısı, vücuda kuvvet verir. Migren hastalığına karşı da iyi gelen kayısının sakinleştirici özelliği de vardır. Kayısının yağı da çıkarılarak faydalarından yararlanılmaktadır.

Sağlık açısından çok faydalı olan kayısı çekirdeği yağı, kayısının meyvesinin kurumuş çekirdeklerinden çıkarılmaktadır. Açık renkli ve kokusu hafif olan kayısı yağı çekirdeği, içerisinde yağ asidi, A, C ve E vitaminleri bulunmaktadır. Besleyici özelliği olduğundan özellikle cilt üzerinde büyük etkiler oluşturmaktadır. Ciltte oluşan güneş lekeleri, akne ve sivilce izlerinin giderilmesine yardımcı olan kayısı çekirdeği yağı, nemlendirici etkisi yarattığından, tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur. İçerisinde bulunan asit sayesinde sıkılaştırıcı özelliği olan kayısı çekirdeği yağı, kırışıklıkların ve ciltteki bütün problemlerin giderilmesinde büyük rol oynar. Vücut içinde büyük etkiler olan kayısı çekirdeği yağı, özellikle astım hastalığına ve kansızlığa iyi gelmektedir. Sindirim sistemini çalıştırmaya yardımcı olan kayısı çekirdeği yağı, bağırsaklar problemlerini yok edici ve bağırsakları temizleyici etkisi olduğundan kabızlığı önler. Birçok faydası olan kayısı çekirdeğinin, ozonlanmış hali de cilt için kullanılmaktadır.

Ozonlanmış kayısı çekirdeği yağı, kayısı çekirdeği yağının, uzun bir süre ozonlama işlemine, yüksek oksijen seviyesine gelene kadar tabi tutarak elde edilir. Ozonlanmış kayısı çekirdeği yağı, normal kayısı çekirdeği yağına göre daha hızlı ve etkileyici özelliğe sahip olduğundan cilt üzerinde daha büyük etkiler oluşturmaktadır. Genellikle cilt bakımında kullanılan ozonlanmış kayısı çekirdeği yağı, ciltte oluşan kırışıklıkların giderilmesinde büyük rol oynar. Yüz bölgesinde görülen ve genellikle rahatsız edici görüntülere sebep olan, akne ve sivilcelerin yok olasına da yardımcı olan ozonlanmış katısı çekirdeği yağı, cilde nem ve parlaklık da kazandırır. Bunların yanı sıra, hücre yenileyici özelliği de olan bu yağ, ciltte oluşan alerjiye bağlı kuruluklarda ve kızarıklıklarda kullanılmaktadır. Göz çevresi bakımı için çok faydalı olan ozonlanmış kayısı çekirdeği yağı tüm cilt tiplerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Ozonlu kayısı yağı cilt bakımını sağlar. Kırışıklıkları giderir ve yaşlanma karşıtı olarak bilinir. Cildi ölü derilerden arındırır ve besler. Ozonlu kayısı yağı içerisinde barındırdığı oksijen sayesinde cildin nefes almasını sağlar.

.

.

.

.

Hata Bildir
Arkadaşına Tavsiye Et
Editöre Mesaj
Web Sayfana Ekle

OZONLU KAYISI

Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/anasayfa.php on line 347 Warning: file_get_contents(http://fairarena.com/sorgu.php?fid=23406): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/anasayfa.php on line 347

Bu firmaya ait kayıtlar 2816. kez ziyaret edilmektedir.

En Yakın Gezİ Mekanları


... Yükleniyor ...

EN YAKIN TARİHİ MEKANLAR


... Yükleniyor ...

EN YAKIN KÜLTÜREL&ETKİNLİK MKN.


... Yükleniyor ...

ŞEHİR PANORAMALARI


... Yükleniyor ...