Deprecated: Function session_register() is deprecated in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/header.php on line 264 OZONLU KANTRON YAĞI -Izmir-KARŞIYAKA-ozonlu-ozonlu-kantron-yagi-ozonlu-kantron-yaginin-faydalari-ozonlu-kantron-yagi-ne-ise-yarar-ozonlu-kantron-yagi-nedir-Mekan360.com - Ana Sayfa
leminiz Yaplyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

Sanal Tur | Foto Galeri | Video Galeri | Haritada Göster

English
Reklamı Gizle

Hakkımızda

 

Ozonlu kantaron yağı kantaron bitkisinden elde edilen bir yağdır. Çok faydalı bir yağ olarak bilinmektedir. Ozonlu kantaron yağının çok fazla faydası vardır, antiseptik özelliği bulunan bir yağdır. Ozonlu kantaron yağı açık yaralara uygulanınca yaraları hızlı bir şekilde iyileştirdiği görülmektedir. Açık yaralardaki mikropları öldürür ve tedavi eder. Hemoroit rahatsızlığında da kullanılır. Ozonlu kantaron yağının hücre yenileyici özelliği vardır ve ciltteki lekeleri yok etme özelliği bulunur.

Vücuttaki iltihapları giderir. Yaralarda kanamayı hemen durdurur. Ozonlu kantaron yağı cilt bakımında da kullanılan bir yağdır. Cildi temizlemek için kullanılır, pürüzsüz bir cilde sahip olmayı sağlar. Bebeklerin karın ağrılarında kullanılır. Bebeklerin karnına masaj yapılarak uygulandığında etkili sonuç alınacaktır. Aynı zamanda bebeklerin pişiklerinde de kullanılır.

Kantaron, ılıman iklimlerde yetişen birçok renkte çeşidi olan bir otsu bitkidir. İçerisinde bol miktarda A ve C vitaminleri yanı sıra, minerallerde barındırmaktadır. Sarı kantaron ve kırmızı kantaron olmak üzere iki çeşidi vardır. Genellikle sağlık için kullanılan sarı ve kırmızı kantaron bitkisinin sarı renkli kantaron otu, daha çok sinirsel hastalıklar için, kırmızı renkli kantaron otu ise, daha çok mide ve sindirim rahatsızlıklarında kullanılmaktadır. Birçok hastalığa şifa olan kantaron otu, iştah açıcıdır. Hazmı kolaylaştırır. Mide ağrılarını hafifletir. Ateş düşürücü etkisi vardır. İshali keser. Astım hastalığına büyük faydası vardır. Mide ülserine karşı koruyucu etkisi vardır. Balgam söktürücüdür. Depresyonu azaltıcı etkisi vardır. Damar sertliği ve akciğer hastalıklarında yararı çok büyüktür. Uykusuzluk, gerginlik ve korku anlarında fayda sağlar. Ayrıca menopozda oluşan sıkıntılara ve adet sancılarına iyi gelir. Birçok hastalıklarda kullanılan kantaron otu, yanıklarda ve yaralar üzerinde büyük iyileştirici etkiler oluşturmaktadır. İltihap önleyici etkisi de bulunan kantaron otun kanamaları durdurucu özelliği de vardır.  Kantaron bitkisinin genellikle kökü kullanılmaktadır. Kantaron yağı, kantaronu zeytinyağında bir süre bekleterek elde edilir. 

Aynı zamanda yaralar üzerinde de çok büyük iyileştirici etkisi olan kantaron yağı, açık yaralar, yeni oluşmuş yaralanmalar, ezik ve kesikler, çarpma sonucu meydana gelen morlukların iyileşmesine yardımcı olur. İçerdiği antiseptik özelliği ile yaralarda mikropların üremesini engeller. İltihap önleyici özelliği de bulunan kantaron yağı, bu özelliği sayesinde yarada iltihap oluşmasına engel olur. Yaralanmadan dolayı oluşan ağrı ve sızıları dindirmeye yardımcı olan kantaron yağının, hücre yenileyici özelliği bulunduğundan, yaraların daha çabuk iyileşmesini sağlar. Damar büzücü etkisi bulunan bu yağ, kanamaları durdurmaya yardımcı olur. Özellikle yanıklar üzerinde büyük etkisi olan bu mucizevi yağ, yanıkların sızısını dindirir ve o bölgenin hemen iyileşmesini sağlar. Trafik kazaları sonucunda meydana gelen iç ve dış kanamaları durdurmak için mutlaka kantaron yağı kullanılmalıdır. Faydaları saymakla bitmeyen kantaron yağı, ozonlanmış olarak da kullanılır.

Ozon, aktif bir oksijen türüdür ve doğada bulunur. Genellikle yağmur sonrası havalarda hissedilir. Kantaron otunun yağmur suları ile her türlü zararlı maddeden arındırılmasına ozonlama denir. Ozonlanmış kantaron yağı, kantaron yağının içerisinde hiçbir zararlı madde bulunmayacak şekilde arındırılması ile ortaya çıkar ve etkisi daha hızlıdır ve büyüktür. Ozonlanmış kantaron yağı normal kantaron yağına göre etkisi daha büyüktür ve etkisi sorunlar üzerinde daha hızlı sonuçlar almasını sağlar.

Yaralar, ezikler, kesikler, yanıklar, morluklar, kanamalar gibi problemler üzerinde daha hızlı etki etmektedir. Kantaron otunun ve kantaron yağının oluşturduğu faydaların aynısını sağlar fakat onlara göre daha fazla etkilidir. Doğru yerde ve doğru şekilde kullanıldığı zaman hiçbir yan etkisi olmayan ozonlanmış kantaron yağı, gönül rahatlığı ile haricen ve dâhilen kullanılabilir.

.

.

.

.

Hata Bildir
Arkadaşına Tavsiye Et
Editöre Mesaj
Web Sayfana Ekle

OZONLU KANTRON YAĞI

Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/anasayfa.php on line 347 Warning: file_get_contents(http://fairarena.com/sorgu.php?fid=23401): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/vhosts/mekan360.com/httpdocs/360fx/anasayfa.php on line 347

Bu firmaya ait kayıtlar 2948. kez ziyaret edilmektedir.

En Yakın Gezİ Mekanları


... Yükleniyor ...

EN YAKIN TARİHİ MEKANLAR


... Yükleniyor ...

EN YAKIN KÜLTÜREL&ETKİNLİK MKN.


... Yükleniyor ...

ŞEHİR PANORAMALARI


... Yükleniyor ...